Ile pieniędzy firmy przekazują organizacjom pacjenckim

Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych Infarma opublikował na swojej stronie internetowej spis wydatków przekazanych organizacjom pacjenckim przez firmy farmaceutyczne.

Zgodnie z zapisami Kodeksu Dobrych Praktyk Przemysłu Farmaceutycznego, Współpracy z Przedstawicielami Ochrony Zdrowia i Organizacjami Pacjentów, innowacyjne firmy farmaceutyczne zrzeszone w INFARMIE zobowiązane są do publicznego udostępniania listy organizacji pacjentów, którym przekazano pomoc pieniężną, istotną pomoc rzeczową lub niematerialną.

Lista powinna obejmować krótki opis charakteru udzielonej pomocy i jej wartość. W przypadku istotnej pomocy niematerialnej, której wartość jest trudna do oszacowania, opis powinien zawierać charakterystykę korzyści, które otrzymuje organizacja pacjentów.

Informacje te publikowane są na lokalnej stronie internetowej firmy farmaceutycznej, a w przypadku jej braku na globalnej stronie internetowej lub na stronie internetowej Infarmy. Zgodnie z zapisami Kodeksu, informacje na temat współpracy z organizacjami pacjentów powinny być aktualizowane co najmniej raz do roku.

Podajemy przykładowe wybrane wydatki firm: GSK w tym roku przekazał dziewięciu organizacjom pacjentów 188 tys. zł, Novartis w ubiegłym roku ponad 575 tys. złotych. Firma Abbott przekazała pomoc w wysokości 20 tys. zł w tym roku, w 2012 było to ponad 107 tys. zł, wydatki BMS ponoszone na rzecz organizacji pacjentów wyniosły w ubiegłym roku ponad 224 tys. złotych.

Więcej: http://infarma.pl Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH