III Wschodni Kongres Gospodarczy: kontraktowanie w 2017 r. - jeszcze nie przesądzone Magdalena Borkowska - p.o. Dyrektora Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Fot. Eliza Madej/PWP

NFZ przedłoży niebawem świadczeniodawcom propozycje na kolejny okres rozliczeniowy i będzie oczekiwało na rozstrzygnięcia ministerstwa - czy odbędą się postępowania konkursowe czy też nie - poinformowała w czwartek (22 września) p.o. dyrektora podlaskiego NFZ Magdalena Borkowska, podczas III Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku.

Jak przekazała dyr. Magdalena Borkowska podczas sesji "Polska Wschodnia na zdrowotnej mapie kraju" odbywającej się w ramach III Wschodniego Kongresu Gospodarczego (Białystok 22-23 września 2016 r.), świadczeniodawcy powinni mieć na uwadze, że już zmieniły się kryteria wyboru ofert (tzw. rozporządzenie kryterialne obowiązuje od 1 lipca - red.)

- Do tej pory najważniejszym kryterium było kryterium cenowe; obecnie ustawodawcy planują, żeby także inne kryteria były brane pod uwagę - kryteria kompleksowości, jakości - zaznaczyła.

Przypomniała, że przy ogłaszaniu postępowań konkursowych NFZ będzie wskazywał liczbę podmiotów, które otrzymają kontrakt.

- Aktualnie też mamy wiedzę jaka jest ilość podmiotów, oferentów i ilu wybierzemy. Ale teraz wprost będziemy mówili, jaka ilość podmiotów zostanie wyłoniona i na jakim obszarze - doprecyzowała dyrektor podlaskiego oddziału NFZ.

Dodała: - Zatem już na etapie konkursowym świadczeniodawcy sięgając do ogłoszenia uzyskają informację, jaką ilość podmiotów płatnik planuje na danym obszarze. A to da już na wstępie wskazówkę, czy kolejni świadczeniodawcy stający do konkursu mają szansę być wybrani czy nie.

Z wypowiedzi dyr. Borkowskiej wynika, że kontraktowanie w 2017 roku nadal jest niepewne. - Mamy umowy aneksowane do czerwca 2017 r. i co się będzie dalej działo nie do końca jeszcze wiemy - mówiła.

Wyjaśniła, że NFZ przedłożymy świadczeniodawcom wkrótce propozycje na kolejny okres rozliczeniowy i będzie oczekiwało na rozstrzygnięcia ministerstwa - czy odbędą się postępowania konkursowe czy też nie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH