III Wschodni Kongres Gospodarczy już wkrótce - tematem także zdrowie W Białymstoku odbyla się w poniedziałek (18 lipca) konferencja prasowa zapowiadająca III Wschodni Kongres Gospodarczy. Fot. PTWP

Dwa miesiące pozostały do Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku, który odbędzie się tym razem 22 i 23 września. Jak co roku w programie tej najważniejszej imprezy biznesowej dla województw wschodniej Polski są także sesje poświęcone ochronie zdrowia.

Wschodni Kongres Gospodarczy odbędzie już po raz trzeci.

Dwie pierwsze edycje Wschodniego Kongresu Gospodarczego (Eastern Economic Congress - EEC, 2014, 2015) zaowocowały wnioskami wskazującymi kluczowe problemy, wyzwania i perspektywy dla pięciu województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego, zdefiniowane z punktu widzenia mieszkańców tych ziem, a także Warszawy, Brukseli, Wilna czy Kijowa.

- W tym roku nieco inaczej chcemy sformułować główne nurty tematyczne Kongresu, wprowadzając kilka nieporuszonych dotychczas wątków. Skupimy się na dyskusji o długofalowych procesach i uwarunkowanych geopolitycznych i historycznych, a zarazem zwrócimy uwagę na tendencje, które choć pojawiły się stosunkowo niedawno, to wywrą znaczący wpływ na rozwój Polski Wschodniej - powiedział Wojciech Kuśpik, inicjator i organizator Kongresu, prezes Grupy PTWP.

Otworzył on dziś w Białymstoku konferencję, zapowiadającą to wydarzenie.

Zaplanowanych jest: osiem sesji ogólnych, poświęconych gospodarce, przedsiębiorczości, społeczeństwu i rozwojowi, cztery debaty nt. innowacyjności i rozwoju młodych przedsiębiorstw (w tym start-upów), trzy o przemyśle spożywczym, drzewnym i meblarskim oraz trzy nt. rynku zdrowia, dwie debaty o wyzwaniach infrastrukturalnych, po jednej nt. makroregionalnej energetyki, warunków eksportu i ekspansji zagranicznej firm oraz usług dla biznesu.

Tematyka jednej z sesji dotyczących ochrony zdrowia będzie nawiązywała tak aktualnych dla regionu kwestii jak: obecna i postulowana struktura lecznictwa stacjonarnego, m.in. w kontekście zmian w ustawie o działalności leczniczej; kontraktowanie świadczeń opieki zdrowotnej w regionie - koordynacja opieki zdrowotnej i kompleksowość świadczeń; możliwości finansowania świadczeń zdrowotnych przez jednostki samorządu terytorialnego.

Osobna sesja zostanie poświęcona rozwojowi innowacji w sektorze medycznym widzianym z perspektywy Polski Wschodniej. Tu dyskusja będzie się koncentrowała wokół zagadnień takich jak: wykorzystanie potencjału innowacyjnego ośrodków medycznych i uczelni medycznych w regionie; inwestowanie w innowacyjną medycynę jako element strategii rozwoju gospodarczego regionu, warunki do tworzenia i rozwijania medycznych start-upów w regionie.

Tradycyjnie, miejscem debat będzie Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku.

Więcej: wnp.pl Portal Gospodarczy

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH