
Podczas pierwszych dwóch dni II Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC, 9-11 marca 2017 r.) zaplanowano 60 sesji panelowych, debat i prezentacji, w których udział weźmie 250 prelegentów i ok. 3 tys. gości. Ostatni z kongresowych dni to otwarty Śląski Dzień Zdrowia dla mieszkańców regionu.
II Kongres Wyzwań Zdrowotnych organizowany pod hasłem „znacznie więcej niż medycyna“ odbędzie się w dniach 9-11 marca 2017 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Wielosektorowa dyskusja o zdrowiu
- Kongres Wyzwań Zdrowotnych przygotowujemy, już po raz drugi, z myślą o wszystkich środowiskach, których aktywność jest lub powinna przyczyniać się do poprawy stanu zdrowa społeczeństwa - nie tylko z medycznego punktu widzenia, ale też w kontekście szeroko rozumianych działań zapobiegawczych, profilaktyki, edukacji, finansowania i organizacji świadczeń zdrowotnych oraz całej gospodarki - mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, inicjator Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, wydawca m.in. miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia.
Więcej o Kongresie i rejestracja: www.hccongress.pl
II Kongres Wyzwań Zdrowotnych stwarza okazję do wielu interdyscyplinarnych debat, między innymi z udziałem przedstawicieli różnych dziedzin medycyny, pielęgniarek i innych zawodów medycznych, polityków, menedżerów zarządzających placówkami medycznymi, pacjentów, prawników, ekspertów rynku medycznego, dostawców współpracujących z sektorem ochrony zdrowia.
Jednym z ważniejszych celów Kongresu Wyzwań Zdrowotnych jest budowanie szerokiego porozumienia umożliwiającego skuteczne podjęcie zawartych w nazwie wydarzenia wyzwań zdrowotnych XXI wieku - wynikających zarówno z epidemiologii poszczególnych chorób, jak i m.in.: demografii, ekonomii, uwarunkowań finansowych, politycznych oraz społecznych.
Pięć ścieżek tematycznych, 60 sesji
- Na obszerny program II Kongresu Wyzwań Zdrowotnych składa się pięć ścieżek tematycznych: polityka zdrowotna; finanse i zarządzanie; terapie; nowe technologie; edukacja. Nowością będzie cykl warsztatów prowadzonych przez specjalistów dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Zaplanowaliśmy też sesje, których tematyka bardzo rzadko gości na takich kongresach, np. dotyczące pacjentów niepełnosprawnych w gabinecie lekarskim - informuje Wojciech Kuta, redaktor naczelny Rynku Zdrowia.
- Już teraz zapraszam na sesję poświęconą transkulturowości w medycynie. Czy nasi lekarze są odpowiednio przygotowani do pracy z pacjentami różnych wyznań, kultur i narodowości? To naprawdę ważne zagadnienie w dobie otwartych granic i migracji - zaznacza prof. Violetta Skrzypulec-Plinta, ginekolog i seksuolog, prorektor ds. rozwoju i promocji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, uczestnicząca w pracach Rady Naukowej II Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.
- « POPRZEDNIA
- 1
- 2
- NASTĘPNA »

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
- 18:00 Stalowa Wola: 25 mln zł na nowy blok operacyjny
- 16:31 Ryki: nie wiadomo kiedy szpital wznowi działalność
- 15:11 Badania: kobiety uzależniają się łatwiej, przyczyną wahania hormonalne
- 13:33 Krynica-Zdrój: szpital ograniczył liczbę łóżek i zatrudnił trzy pielęgniarki
- 12:32 Bezstresowy trening może poprawić umiejętności chirurgiczne
- 11:31 Palenie marihuany w młodości związane z większym ryzykiem depresji
- 10:39 Prof. Czauderna: system odszkodowawczy za zdarzenie niepożądane działa wadliwie
- 1 Nazwijmy się klinika, czyli jak dodać sobie kompetencji
- 2 Dyrektorzy szpitali: brakuje pieniędzy na obiecane przez ministra podwyżki płac
- 3 SN: za naruszenie prawa pacjenta do informacji można domagać się zadośćuczynienia
- 4 Katowice: II Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych
- 5 Z roku na rok spada sprawność fizyczna dzieci w Polsce. Czy ten trend można odwrócić?
- 6 Medicover przejmie za ponad 300 mln zł szpitale Neomedic
- 7 Odra przypomina o sobie coraz częściej. Dlaczego tak się dzieje?
Newsletter
Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku
Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+
Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze
Follow @rynekzdrowiaRSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych