HOPE do polskich szpitali: zaproście zagranicznych stażystów

Europejska Federacja Szpitali HOPE przy współpracy z Polską Federacją Szpitali zaprasza szpitale do uczestnictwa w Programie HOPE Exchange obejmującym czterotygodniowy staż dla menedżera ochrony zdrowia z innego państwa europejskiego.

Jest to program wymiany edukacyjno-szkoleniowej dla manedżerów ochrony zdrowia organizowany cyklicznie przez jeden z krajów członkowskich.

Organizator gości u siebie zakwalifikowanych przez HOPE menedżerów przez okres około 4 tygodni zapewniając podczas tego czasu codzienną wymianę poglądów i szkolenie z zakresu zarządzania oraz organizacji ochrony zdrowia w jednym lub kilku szpitalach.

Program ma na celu wymianę doświadczeń oraz pogłębienie współpracy pomiędzy menedżerami szpitalnictwa z różnych krajów członkowskich. Jest organizowany równolegle w kilkunastu krajach i kończy się jednym wspólnym dwudniowym seminarium podsumowującym.

Uczestnik po odbyciu stażu w polskim szpitalu weźmie udział w końcowej konferencji w Hadze (Holandia).

Tematem wiodącym tegorocznego programu i konferencji jest: „Bezpieczeństwo pacjenta w praktyce - jak zarządzać ryzykiem w celu poprawy jakości i bezpieczeństwa hospitalizacji pacjenta w Europie”.

Uczestnictwo w programie z pewnością daje szansę na wzbogacenie doświadczenia zawodowego nie tylko dla zaproszonego uczestnika, ale również dla pracowników zapraszającego szpitala poprzez wymianę wiedzy oraz dla samego szpitala, który zaistnieje w wielu biuletynach informacyjnych HOPE - przekonują organizatorzy.

Staż trwa od 13 maja do 7 czerwca 2013 roku. Zapraszający gwarantuje i pokrywa koszty pobytu uczestnika od momentu dotarcia jego do szpitala, min. jeden posiłek dziennie oraz zapewnia dostęp do komputera i internetu.

Zapraszający musi zapewnić osobę koordynującą funkcjonowanie uczestnika w czasie stażu w szpitalu. Termin zgłoszeń upływa 31 października br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH