Grypa w natarciu - pełna mobilizacja w poradniach Choruje także część lekarzy, co dodatkowo wydłuża terminy realizacji wizyt. Fot. Fotolia

Pacjentów z grypą i przeziębieniami w przychodniach Grupy Lux Med jest coraz więcej. Grupa, by wywiązać się z umów wobec pacjentów, przekazuje ich do innych przychodni prywatnych, ale zapewnia, że zwróci koszty leczenia.

Z najnowszego raportu NIZP-PZH wynika, iż wskaźnik zachorowań na grypę jest najwyższy od 2012 roku, a stan wysokiej zapadalności obejmuje wszystkie województwa.

Z powodu infekcji dróg oddechowych w styczniu 2017 r. lekarze z Grupy Lux Med realizowali około 64 tys. różnego rodzaju konsultacji tygodniowo. Dla porównania, w styczniu 2016 r. było tych konsultacji ok. 51 tys. tygodniowo. Zatem w tym roku, styczeń do stycznia, ich liczba wzrosła o ok. 25 proc.

Jak informuje Grupa Lux Med, bardzo wiele osób korzystało ze specjalnie zorganizowanych w wybranych placówkach tzw. centrów infekcyjnych, organizowane są też dodatkowe dyżury. W centrach odbywało się dodatkowo 1500 konsultacji tygodniowo - aż dziesięciokrotnie więcej niż w zeszłym roku. Do dyspozycji pacjentów są również czaty przez internet i telefon oraz wizyty domowe.

Także telemedycyna bije rekordy, tygodniowo udzielanych było 1000 konsultacji u internistów i 700 u pediatrów, to odpowiednio o 4 i 7 razy więcej niż w 2016 roku.

W regulaminie placówek należących do Grupy jest mowa o zapewnieniu niezbędnej opieki w maksymalnym czasie 48 godzin, a 72 godzin w przypadku lekarzy specjalistów.

W sytuacji, gdy pacjent mimo wykorzystania wszystkich wariantów nie ma możliwości skorzystania z usług w terminie zagwarantowanym umową Lux Med umożliwia mu skorzystanie z innej prywatnej placówki, jeśli otrzyma tam wcześniejszy termin. 

W takim przypadku pacjent powinien skontaktować się z call center, które ustali z nim wszelkie szczegóły dotyczące ewentualnej realizacji wizyty w innej prywatnej placówce. Pacjent uzyskuje całkowity zwrot kosztów poniesionych na wizytę w innej placówce - podano w informacji przekazanej przez Grupę.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH