Grupa Nowy Szpital komunikuje o zakończeniu współpracy z powiatem krośnieńskim GNS wzywa w komunikacie powiat do jak najszybszego przejęcia szpitala Fot. Archiwum

Grupa Nowy Szpital poinformowała w piątek (18 listopada), że zakończyła współpracę z Powiatem Krośnieńskim.

"W związku z tym, że Powiat nie przyjął propozycji zakończenia współpracy za porozumieniem stron i postawił kolejne warunki, które uniemożliwiają przekazanie szpitala, spółka Nowy Szpital Powiatu Krośnieńskiego wypowiedziała Powiatowi Krośnieńskiemu w trybie natychmiastowym umowę dzierżawy nieruchomości oraz umowę dzierżawy majątku ruchomego z winy powiatu" - czytamy w komunikacie.

"Mając na uwadze dobro mieszkańców i wcześniejsze deklaracje Starosty wzywamy Powiat Krośnieński do przejęcia szpitala najpóźniej do dnia 29 listopada br." - komunikuje GNS.

"W dniu 16 listopada br. Grupa zaproponowała rozwiązanie umów dzierżawy nieruchomości za porozumieniem stron, spełniając w ten sposób wszystkie oczekiwania Powiatu. Po ich podpisaniu Powiat mógłby przejąć szpital i bez przeszkód nim dysponować - przekazać innemu podmiotowi lub we własnym zakresie rozpocząć świadczenie usług medycznych dla mieszkańców" - czytamy dalej.

"W związku z postawieniem nieruchomości do dyspozycji Powiatu bezcelowym były i są stawiane przez Powiat żądania udostępnienia innym podmiotom pomieszczeń (Izby Przyjęć) czy sprzętu (karetek) w sytuacji, gdy po pierwsze Starostwo w każdej chwili mogło przyjąć porozumienie i we własnym imieniu zawierać umowy z dowolnie wybranym podmiotem, a po drugie żaden podmiot trzeci nie potwierdził zainteresowania nieruchomościami" - zaznacza Grupa Nowy Szpital.

"Odrzucenie porozumienia i postawienie nowych warunków wskazuje, że głoszone przez Starostę Krośnieńskiego od sierpnia br. deklaracje przejęcia szpitala w Krośnie Odrzańskim były tylko pustymi słowami, za którymi nie było żadnej woli przejęcia odpowiedzialności za Szpital i pacjentów. Od momentu, kiedy w sierpniu br. Starosta ogłosił “Oddajcie nam szpital” dążyliśmy do tego, by natychmiast przekazać szpital, czy to powiatowi, czy innemu podmiotowi wskazanemu przez Powiat" - przekonuje w komunikacie Grupa.

"Wielokrotnie dawaliśmy do zrozumienia, że jesteśmy gotowi do rozmów o przekazaniu szpitala. Proponowaliśmy negocjacje dotyczące m.in.: przekazania kontraktu z NFZ, pracowników, nieruchomości, itd. Zaproponowaliśmy również przekazanie szpitala w formie sprzedaży przedsiębiorstwa, a 16 listopada br.zaproponowaliśmy rozwiązanie łączących nas umów. Niestety Starosta odrzucił wszystkie propozycje, które umożliwiały płynne przekazanie szpitala, doprowadzając swoimi działaniami do całkowitego paraliżu placówki" - czytamy w komunikacie GNS. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH