Grupa EMC: wzrost przychodów w 2013 roku o blisko o 10 proc.

Skonsolidowane przychody Grupy EMC Instytut Medyczny zwiększyły się w ubiegłym roku o 9,5 proc. - do 172,6 mln zł. Wzrost był możliwy dzięki zwiększeniu przychodów z kontraktów Narodowego Funduszu Zdrowia, towarzystw ubezpieczeniowych, a także w wyniku dołączenia nowego podmiotu .

Zysk ze sprzedaży Grupy EMC w 2013 roku wyniósł 3,5 mln zł, a zysk netto 171 tys. zł. Skonsolidowana EBIDTA ukształtowała się na poziomie 12,8 mln zł i była wyższa od ubiegłorocznej o 11,53 proc. - podała Grupa w informacji prasowej.

W drugim kwartale 2013 roku Grupa EMC powiększyła się o spółkę „Zdrowie”, która prowadzi Szpital w Kwidzynie. Wyniki tej placówki medycznej są konsolidowane od 1 sierpnia ubiegłego roku, co spowodowało wzrost przychodów za okres kontroli o 12,4 mln zł. Jednocześnie strata netto nowej spółki w kwocie ponad 1 mln zł negatywnie wpłynęła na ostateczny, skonsolidowany wynik Grupy.

Zysk ze sprzedaży, bez uwzględniania Spółki NZOZ Zdrowie, wzrósł o 25,8 proc. do 4,72 mln zł, marża ze sprzedaży wyniosła 3 proc. i była równa osiągniętej w roku 2012. Zysk netto, bez uwzględniania Spółki NZOZ Zdrowie, sięgnął 1,25 mln zł i był 142 proc. lepszy od wyniku osiągniętego w 2012 roku, kiedy wynosił 515 tys. zł.

- W ubiegłym roku pozyskaliśmy inwestora - fundusz Penta Investments, który zapewni Grupie EMC finansowanie strategii rozwoju polegającej na przejmowaniu nowych podmiotów oraz rozbudowie i modernizacji placówek już należących do EMC. Drugim największym akcjonariuszem pozostaje Grupa PZU, która zwiększyła swoje zaangażowanie w spółkę - powiedział Piotr Gerber, prezes EMC Instytut Medyczny.

Jak dodał, pod koniec ubiegłego roku EMC Instytut Medyczny przeprowadził także transakcję przejęcia Szpitala w Lubinie, ale ostateczna umowa została podpisana w lutym 2014 roku, po uzyskaniu zgodny Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Grupa EMC Instytut Medyczny ma obecnie 10 szpitali i 16 przychodni.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH