Granty dla projektów dot. poprawy sytuacji chorych na nowotwory

Fundacja Bristol-Myers Squibb do 20 kwietnia przyjmuje wnioski o granty na realizację projektów poprawiających sytuację pacjentów z chorobami nowotworowymi w Europie Środkowej i Wschodniej.

Do składania wniosków zaproszone są organizacje działające w Polsce, Czechach, Rumunii, Rosji i na Węgrzech. W ramach projektu Bridging Cancer Care FBMS przyzna w 2012 r. pięć dwuletnich grantów, każdy w wysokości do 150 tys. dolarów. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 20 kwietnia 2012 r., a więcej szczegółowych informacji można uzyskać na stronie internetowej: www.bms.com/foundation.

Od 2007 r. Fundacja przyznaje granty finansowe na programy, których celem jest zmniejszanie różnic w opiece nad chorymi na nowotwory w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Główne zagadnienie związane z projektem to opieka pielęgniarska - szkolenia i rozwój związanych z nią możliwości oraz budowanie partnerstwa środowiskowego dla zwiększenia skuteczności opieki zdrowotnej w społecznościach, w których choroby nowotworowe występują nieproporcjonalnie często.

Proponowane rozwiązania powinny obejmować grupy, w których poziom opieki onkologicznej jest niewystarczający. Organizatorzy zapraszają do konkursu autorów programów, które angażują pielęgniarki w szerzenie wiedzy i zwiększanie świadomości na temat skutków chorób nowotworowych, oraz w świadczenie bezpośredniej opieki medycznej pacjentom z chorobami nowotworowymi w społeczeństwie.

- Dzięki projektowi szkoleniowemu pt. ''Minimum onkologiczne dla pielęgniarek POZ'', który zrealizowałyśmy wspólnie ze stowarzyszeniem Polskie Amazonki Ruch Społeczny, udało nam się wyposażyć w niezbędne narzędzia, umiejętności i wiedzę na temat troski o pacjenta cierpiącego na nowotwór aż 400 pielęgniarek z 8 województw - mówi Barbara Jobda, prezes Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Onkologicznych.

Do zgłaszania wniosków Fundacja zaprasza także stowarzyszenia zawodowe pielęgniarek współpracujące z grupami lekarzy, organizacjami pozarządowymi, wydziałami zdrowia, czy grupami wsparcia pacjentów. O granty mogą ubiegać się również uczelnie wyższe, instytucje świadczące usługi zdrowotne, grupy pacjentów, organizacje pozarządowe i  non-profit, działające na szczeblu lokalnym, regionalnym lub krajowym.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH