Gorzów Wlkp.: szpital wojewódzki będzie współpracował z frankfurcką kliniką Szefostwo Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego liczy na współpracę z niemiecką kliniką w dziedzinie radioterapii i w zakresie stosowania telemedycyny w procesie leczenia. Fot. Archiwum

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim podpisał umowę o współpracy z niemiecką Kliniką we Frankfurcie nad Odrą.

Główne założenia porozumienia to poznanie nowoczesnych metod leczenia, wymiana doświadczeń w zakresie wysokospecjalistycznych technik leczenia z wykorzystaniem telemedycyny, oraz organizacja staży i praktyk. 

Faktyczna współpraca placówek zaczęła się kilka miesięcy temu.

- Gdy okazało się, że wiele nas łączy postanowiliśmy nadać tej współpracy bardziej formalny wymiar - mówił dziś podczas uroczystego podpisania porozumienia Jerzy Ostrouch, prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.

- Chcemy wykorzystać podobieństwa i rozwijającą się współpracę m.in. do wymieniania się wiedzą medyczną. Dzięki temu porozumieniu przedstawicielom konkretnych oddziałów w naszych lecznicach łatwiej będzie współpracować także w zakresie nowoczesnych metod terapeutycznych - powiedział podczas spotkania we wtorek (19 lipca) Mirko Papenfuß, prezes Kliniki we Frankfurcie nad Odrą.

Goście z Niemiec chwalili możliwości gorzowskiej lecznicy z zakresie możliwości przekazywania obrazu i dźwięku z sali operacyjnej w dowolne miejsce na świecie, także na urządzenia mobilne.

- To świetne narzędzie w konsultowaniu tzw. trudnych przypadków. Chcielibyśmy to wykorzystać – dodał szef niemieckiej kliniki.

Podpisanie porozumienia i wynikająca z niego współpraca pozwalają na zwiększenie zakresu usług i wprowadzenia takich metod leczenia jakich oczekują pacjenci. A coraz częściej można spotkać mieszkańców obu stron polsko-niemieckiej granicy zarówno w polskich jaki i niemieckich szpitalach.

- To porozumienie ma służyć wszystkim. Nie tylko ordynatorom, czy kadrze medycznej. Jego beneficjentami mają być przede wszystkim odbiorcy świadczonych przez nas usług czyli pacjenci. Ustawiczne kształcenie lekarzom czy pielęgniarkom nie jest obce. To jeden ze stałych elementów podnoszenia kwalifikacji, oraz dbania o jakość i bezpieczeństwo stosowanych przez nas procedur - powiedział Piotr Gratkowski, z-ca dyrektora ds. lecznictwa gorzowskiego szpitala.

Prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego liczy na współpracę w dziedzinie radioterapii i w zakresie stosowania telemedycyny w procesie leczenia.

Na ścisłą współpracę z partnerami zza Odry liczy dr Saturnin Putowski, ordynator Oddziału Neurochirurgii i Neurotraumatologii gorzowskiego szpitala.

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH