Gorzów Wlkp.: dyrektor szpitala przedstawił zastrzeżenia do protokołu pokontrolnego

Dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. przedstawił zastrzeżenia do ustaleń zawartych w protokole pokontrolnym - informuje w oświadczeniu marszałek województwa lubuskiego Elżbiety Polak.

Zarząd województwa lubuskiego wysłuchał wyjaśnień dyrektora Andrzeja Szmita dotyczących szczególnie zaciągniętej przez szpital pożyczki w wysokości 10 mln zł jako krótkoterminową, a aneksowaną następnie jako długoterminową (ze spłatą do 2016 roku z prowizją w wysokości 1,5 mln zł), zamówień publicznych, umów najmu, spraw kadrowych i zobowiązań szpitala - czytamy w oświadczeniu.

Jak podaje marszałek Elżbieta Polak, Andrzej Szmit poinformował, że ''bezsprzeczny pozostaje fakt niepoinformowania zarządu województwa co do zamiany pożyczki krótkoterminowej na długoterminową''. W tym zakresie zastępca dyrektora prowadzący zgodnie z upoważnieniem całość postępowania nie dotrzymał obowiązku zawiadomienia zarządu i z powodu tak postawionego zarzutu postawił się do dyspozycji dyrektora.

Kontrolujący, czyli Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, przygotuje wystąpienie pokontrolne, które będzie zawierać opis wyników kontroli, ze wskazaniem źródeł i przyczyn stwierdzonych nieprawidłowości i uchybień, ich rozmiarów, osób odpowiedzialnych za ich powstanie, wnioski i zalecenia pokontrolne zmierzające do usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości i uchybień.

Zgodnie z regulaminem kontrolujący ma na to 14 dni od daty podpisania protokołu kontroli. Zarząd podczas posiedzenia 25 października 2011 roku podjął również decyzję w sprawie odroczenia spłaty raty pożyczki w wysokości 4,79 mln zł  z 31 października 2011 roku na 30 czerwca 2012 roku. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH