Gorzów Wlkp: były wiceminister dyrektorem szpitala

Marek Twardowski, były wiceminister zdrowia, zostanie dyrektorem Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

O stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim ubiegało się sześć osób, które we wtorek (22 maja) stanęły przed komisją konkursową.

- W tajnym głosowaniu Marek Twardowski otrzymał cztery głosy, a Ewa Parfienowicz jeden - powiedziała na briefingu prasowym Elżbieta Polak, marszałek województwa lubuskiego.

Wśród kandydatów na szefa gorzowskiej lecznicy znaleźli się: Ewa Parfienowicz - p.o. dyrektora szpitala, Marek Twardowski - były wiceminister zdrowia, Stefan Urbich - były zastępca dyrektora szpitala ds. finansowych, Mirosław Ganecki - były dyrektor szpitali w Krośnie i w Gubinie, Waldemar Skrzypiec - m.in. dyrektor, a później likwidator szpitala w Drezdenku, Edward Tyranowicz - były starosta strzelecko-drezdenecki.

Jak informuje Mirosława Dulat, rzecznik zarządu Województwa Lubuskiego wszyscy kandydaci pozytywnie przeszli ocenę formalnoprawną, więc decydujące było wtorkowe (22 maja) posiedzenie komisji konkursowej.

- Kandydat przedstawił spójną koncepcję i konkretne działania restrukturyzacyjne w szpitalu. Jest świetnie przygotowany do tej roli - tłumaczy wybór Marka Twardowskiego na dyrektora szpitala marszałek Elżbieta Polak. Dodaje, że w jej opinii Twardowski ma wiedzę z każdego poziomu zarządzania placówkami ochrony zdrowia.

- Jest lekarzem, zna środowisko medyczne. Był wiceministrem w resorcie zdrowia. Jest także świetnym mediatorem i negocjatorem, ma doświadczenie w działalności społecznej, był jednym z założycieli Porozumienia Zielonogórskiego - wylicza zalety nowego dyrektora Elżbieta Polak.

Marek Twardowski ma 62 lata. Urodził się we Wrocławiu, a obecnie mieszka w Nowej Soli. Ukończył wydział lekarski na Akademii Medycznej we Wrocławiu. Posiada specjalizację z chorób wewnętrznych. Specjalizuje się również w zakresie medycyny rodzinnej. Ukończył Studia Podyplomowe w Wyższej Szkole Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie w zakresie zarządzania placówkami służby zdrowia. W latach 2007-2011 był wiceministrem zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH