Gorzów Wielkopolski: pieniądze wyciekały, dług szpitala rósł

Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim informuje o nieprawidłowościach, jakie miały miejsce w czasach, kiedy placówką zarządzała poprzednia ekipa. - To jeden z drobnych przykładów na rozdawnictwo pieniędzy - mówi nam Marek Twardowski, obecny dyrektor szpitala, który kieruje placówką od 1 czerwca 2012 roku.

- 5 marca do Elżbiety Polak, marszałek województwa lubuskiego, przekazałem informację o nieprawidłowościach wykrytych w czasie wdrażania programu naprawczego szpitala. Stwierdziłem kolejne rozdawnictwo pieniędzy stosowane przez poprzednią dyrekcję w latach 2009-2012. W tym czasie zawarto 33 umowy o dzieło z dwoma wykonawcami na łączną kwotę 247,5 tys. zł, na wykonanie sieci komputerowej i elektrycznej i telefonicznej - opisuje dyrektor Twardowski.

Podkreśla, że nie chodziło o usługi doraźne. Ponadto ich wykonawcami byli zatrudnieni na etacie pracownicy odpowiadający za sprawy informatyczno-techniczne, za które pobierali pensję i dodatkowo nagrody za wykonywaną pracę.

- Ostatnia taka umowa została podpisana 4 stycznia 2012 roku. W tym szpitalu było rozdawnictwo pieniędzy na różne strony, a to jest jeden z drobnych przykładów - dodaje dyrektor.

Zadłużenie szpitala w Gorzowie w połowie ubiegłego roku wynosiło 260 mln zł długu. - Od sierpnia 2012 roku został wdrożony program naprawczy. Najprawdopodobniej ten rok zamkniemy 20 marca zyskiem z działalności bieżącej w wysokości 3-4 mln zł. Gdyby nie obciążenie spłatą zadłużenia w wysokości 37 mln zł, szpital miałby 40 mln zł zysku - opisuje dyrektor Twardowski.

Szpital jest w trakcie przekształcania w spółkę. - Być może uda nam się zrealizować plan już do końca kwietnia. Robimy wszystko, by tak się stało - dodaje Marek Twardowski podkreślając wielkość szpitala: 1026 łóżek i 33 oddziały. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH