Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim nie chce zapłacić swojemu byłemu rzecznikowi prasowemu pieniędzy wynikających z umowy o zakazie konkurencji.

Umowę o zakazie konkurencji z rzecznikiem i kilkoma innymi pracownikami podpisała była dyrektor placówki Wanda Szumna.

– Tu chodzi o ambicję. Gdyby obecny dyrektor poprosił mnie, mógłbym zrezygnować z umowy. Oczekuję również przeprosin wobec mnie i dyrektor Szumnej – mówił Gazecie Lubuskiej Krzysztof Cichowlas.

Była dyrektor tłumaczy, że nie chciała, żeby pracownicy odeszli.

– Trwała nagonka na mnie i moi współpracownicy mieli dość nerwów. Już w sierpniu dostawali propozycje pracy z różnych części kraju. Bałam się, że zostanę sama. Dlatego zawarłam z nimi umowy gwarantujące roczną pensję w przypadku zwolnienia ze szpitala – tłumaczy Wanda Szumna.

Kiedy Wanda Szumna w listopadzie została zwolniona ze stanowiska, Krzysztof Cichowlas poszedł na 182 dni chorobowego – pisze gazeta.

 – W czerwcu, gdy minął okres wypowiedzenia, przekazałem szpitalowi pismo, żeby realizowali aneks umowy. Pieniędzy nie dostałem. Zwróciłem się do sądu, który wysłał lecznicy wezwanie do wypłaty – opowiada Cichowlas.

Twierdzi, że te pieniądze nie są mu specjalnie potrzebne: – Tu chodzi o ambicję. Gdyby obecny dyrektor poprosił mnie, mógłbym zrezygnować z umowy. Ale nie pod presją.

Innego zdania jest obecny dyrektor szpitala: – To jest nie tylko niemoralne, ale skandaliczne – podsumowuje konsekwencje umów z niektórymi pracownikami dyrektor Andrzej Szmit.

Odrzuca zarzut, że nie załatwia sprawy polubownie: – Napisałem do pana Cichowlasa pismo, że rezygnuję z prawa zapisanego w porozumieniu i upoważniam go do świadczenia pracy wszędzie, gdzie chce o mówi dziennikarzowi Gazety Lubuskiej.

Zapowiedział, że byłemu rzecznikowi nie zapłaci rocznej pensji. – Prawnicy już się tym zajmują. Jak będzie trzeba, pójdziemy do sądu, a nawet prokuratury, bo zawierając takie umowy, moja poprzedniczka działała na szkodę szpitala – dodaje.

Przypomnijmy, że poprzedniej dyrektor lecznicy Wandzie Szumnej Najwyższa Izba Kontroli zarzuciła, że w okresie kiedy kierowała szpitalem doszło do niegospodarności, jak również, że nie zakończono planowanej restrukturyzacji, niewykorzystano możliwości skorzystania z dotacji unijnych, nieprzestrzegano umów dotyczących pożyczki, niepoinformowano komornika o założeniu dodatkowego konta bankowego.

– Niczego się nie obawiam, może ktoś w końcu zbada sprawę i powie mieszkańcom województwa kto tak naprawdę zawinił – mówiła wówczas portalowi rynekzdrowia.pl Wanda Szumna.

Odnosząc się do wyników kontroli marszałek województwa lubuskiego odwołał wówczas dyrektor Szumną ze stanowiska i powołał na jej miejsce Andrzeja Szmita.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH