Gorzów Wielkopolski: 5 mln zł od marszałka na inwestycje w szpitalu wojewódzkim Lecznica uzyskała dodatni wynik finansowy. Fot. PTWP

5 mln zł wsparcia otrzyma od samorządu regionu Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki Sp. z o.o. w Gorzowie Wielkopolskim. Za te pieniądze zostanie kupiona część sprzętu dla powstającego ośrodka radioterapii oraz wykonane niezbędne prace w zakresie bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej w obiektach lecznicy.

W czwartek (22 lutego) odbyła się konferencja, na której podpisano umowy w tym zakresie. Była też na niej mowa o wyniku finansowym lecznicy w 2017 r. i planach inwestycyjnych na ten rok.

- To był dobry rok dla szpitala. Lecznica ma dodatni wynik finansowy, prowadzi oczekiwane od lat inwestycje i realne plany na dalszy rozwój w niedalekiej przyszłości - powiedziała na konferencji marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak.

Dodała, że dzięki podpisanym w czwartek umowom do szpitala w Gorzowie trafi wkrótce ponad 5 mln zł; 4 mln to pieniądze na zakup wyposażenia na potrzeby ośrodka radioterapii; ponad 1 mln zł lecznica wyda na prace związane z podniesieniem poziomu bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

- Pacjenci gorzowskiego szpitala zasługują na to, by byli leczeni według najwyższych standardów bezpieczeństwa. A na to składa się nie tylko bezpieczeństwo medyczne, czyli dobrze przygotowana kadra lekarska i pielęgniarska, ale też bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Dzięki podpisanym dziś umowom będzie to możliwe wcześniej niż planowano - powiedziała Polak.

Na konferencji prasowej podsumowano wynik finansowy szpitala za miniony rok. Zgodnie z przyjętym w zeszłym tygodniu sprawozdaniem spółka zakończyła go z zyskiem. Władze szpitala zapowiedziały, że obecny rok będzie rekordowy, jeśli chodzi o inwestycje.

- Od czasu przekształcenia lecznicy w spółkę każdego roku na inwestycje było przekazywanych ok. 17 mln zł. W tym roku zamierzamy wydać aż 83 mln zł. Powstanie ośrodek radioterapii, modernizujemy SOR i przenosimy dział rehabilitacji z Zespołu Szpitalnego przy ul. Walczaka na ul. Dekerta. Zostanie także wyremontujemy hall na potrzeby centrum obsługi pacjenta - zapowiedział prezes gorzowskiej lecznicy Jerzy Ostrouch.

W tym roku szpital chce także zabiegać o pieniądze na termomodernizację budynku, której koszt jest szacowany na ok. 30 mln zł. Tutaj liczy na fundusze unijne i programy związane z ochroną środowiska. W ramach projektu budynki szpitala mają być docieplone, a oświetlenie wymienione na energooszczędne LED.

W zeszłym roku na inwestycje i rozwój gorzowski szpital przeznaczył ponad 16 mln zł. Ponad 5 mln kosztowało urządzenie PET/CT, szpital stworzył Centralną Pracownię Leku Cytostatycznego, kupił m.in. aparaty RTG z ramieniem C, USG, 70 łóżek szpitalnych, 16 kardiomonitorów, respiratory i urządzenia do wentylacji nieinwazyjnej.

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH