Głuchołazy: będzie punkt nocnej i świątecznej opieki medycznej?

NFZ zerwał umowę z Optimą Medycyna SA - NZOZ Optima Medycyna, bo nie uruchomiła punktu nocnej i świątecznej opieki w Głuchołazach. W piątek (25 listopada) ma odbyć się spotkanie w tej sprawie.

Optima Medycyna wygrała konkurs na sprawowanie opieki na terenie powiatu nyskiego i w ramach tego konkursu uruchomiła w Nysie 3 zespoły, które miały opiekować się mieszkańcami.

Jak wyjaśnia portalowi rynekzdrowia.pl Marek Staszewski, z-ca dyrektora ds. finansowo-administracyjnych OOW NFZ, już po uruchomieniu konkursu prezes NFZ zmienił warunki dotyczące udzielania takiej pomocy i dopuścił do funkcjonowania placówki w więcej niż jednym miejscu.

- Od tego momentu rozmawialiśmy z Optimą Medycyna, tłumaczyliśmy, że z naszego punktu widzenia, jako płatnika oraz mieszkańców powiatu nyskiego, dobrze byłoby uruchomić kolejny punkt także na terenie Głuchołaz - dodaje Marek Staszewski.

Niestety firma nie zgodziła się na uruchomienie dodatkowego punktu pomocy.

- Nie mieliśmy wyjścia, wypowiedzieliśmy więc umowę, oczywiście w trybie trzech miesięcy, w sposób naturalny, wynikający z przepisów i postanowień umowy - mówi z-ca dyrektora ds. finansowo-administracyjnych OOW NFZ

Po otrzymaniu wypowiedzenia Optima Medycyna, wiedząc, że stawki w ramach nocnej opieki medycznej wzrosną od nowego roku, zadeklarowała, że po wycofaniu przez OOW NFZ takiego wypowiedzenia jest gotowa od 1 stycznia 2012 roku uruchomić punkt w Głuchołazach.

- Zastanawiamy się, czy wybrać nową firmę, czy wycofać wypowiedzenie Optimie Medycyna. Zanim jednak to się stanie, chcemy poznać miejsce, w którym Optima taką placówkę otworzy i sprawdzić, czy spełnia ona wszelkie wymogi - dodaje Marek Staszewski

Adam Szlęzak, prezes Optima Medycyna potwierdza wystosowanie do Narodowego Funduszu Zdrowia prośby, by wycofał on wcześniejsze wypowiedzenie.

- Od 1 stycznia 2012 r. jesteśmy gotowi uruchomić nocną i świąteczną opiekę w Głuchołazach - tłumaczy Adam Szlęzak i dodaje, że w piątek ( 25 listopada) ma odbyć się spotkanie obu zainteresowanych stron w tej sprawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH