Gliwice: problemy kadrowe szpitala powodem sporu w radzie miasta Nadmierne oczekiwania płacowe lekarzy? Fot. archiwum

13 lipca, podczas sesji rady miasta Gliwice, dyskutowano nad projektem uchwały o zajęciu stanowiska ws. sytuacji w spółce Szpital Miejski nr 4. Konstruktywnych wniosków nie wypracowano, a problem pozostał.

Projekt przygotowany przez cześć radnych zobowiązywał prezydenta miasta do podjęcia działań prowadzących do rozwiązania kłopotów kadrowych w placówkach spółki.

"Aktualna sytuacja Szpitala Miejskiego nr 4 skutkuje sukcesywnie składanymi wypowiedzeniami umów o pracę przez personel medyczny spółki, w szczególności przez lekarzy specjalistów, czego wynikiem jest obecnie bardzo istotne ograniczenie wykonywania świadczeń medycznych z zakresu chirurgii dziecięcej i ortopedii, zarazem stwarza ryzyko ograniczenia świadczeń w zakresie kolejnych specjalności medycznych" - czytamy w projekcie uchwały przygotowanym przez radnych PO i SLD.

Jak argumentują autorzy projektu, "w opinii lekarzy specjalistów wypowiadających umowy o pracę przyczyną wypowiedzeń jest brak porozumienia zarządem spółki w zakresie zapewnienia należytych warunków pracy personelu medycznego, a w szczególności bezpiecznego dla pacjenta wykonywania świadczeń medycznych".

Podczas posiedzenia rady miasta radni reprezentujący stronę, jaką byli mieszkańcy i pracownicy szpitala, wchodzili w zacięte dyskusje z członkami prezydenckiego ugrupowania Koalicja dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza - pisze serwis 24gliwice.pl.

Wśród powodów złej kondycji gliwickiego szpitalnictwa prezydencka strona wymieniała złe finansowanie szpitali przez NFZ oraz problemy personalne wynikające z nadmiernych oczekiwań płacowych lekarzy. Zwracając się do pracowników placówek oczekiwano, że ujawnią dokładne kwoty zarobków.

Ostatecznie projekt uchwały odesłano głosami PiS i prezydenckiej koalicji do wnioskodawców w celu uzupełnienia go o szczegółowy zakres działań, jakie miałyby zostać podjęte przez Zygmunta Frankiewicza.

Spółka Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach przejęła kilka miesięcy temu Gliwickie Centrum Medyczne w Gliwicach Sp. z o.o.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH