Giżycko: zarządca żąda odszkodowania od powiatu za zerwanie umowy na prowadzenie szpitala Grupa Nowy Szpital wystąpiła do Sądu Rejonowego w Giżycku przeciwko starostwu. Fot. archiwum RZ

Grupa Nowy Szpital wystąpiła do Sądu Rejonowego w Giżycku przeciwko starostwu w tym mieście o odszkodowanie za straty jaki poniosła po zerwaniu umowy na zarządzanie szpitalem. Wystąpienie Grupy do sądu to kolejna odsłona trwającego już kilka miesięcy sporu pomiędzy starostwem a dzierżawcą szpitala.

Jak podaje Marta Pióro, rzecznik prasowy Grupy Nowy Szpital, Grupa wniosła do sądu trzy sprawy. W każdej domaga się 7 mln zł odszkodowania.

Pozwanymi są osoby, które zdaniem Grupy odpowiadają za zerwanie z nią umowy na prowadzenie szpitala: reprezentujący Powiat Giżycki starosta i wicestarosta oraz była prezes Szpitala Giżyckiego.

Pióro w komunikacie dla mediów podaje, że „podstawą każdej sprawy są działania, których skutkiem było uniemożliwienie realizacji przez Grupę Nowy Szpital uprawnień wynikających z umowy z Powiatem Giżyckim, pozbawienie Grupy faktycznej kontroli nad spółką Szpital Giżycki oraz możliwości zarządzania szpitalem, a także niezgodne z prawem zerwanie umowy przez Powiat Giżycki”.

Jak donosi piszący o sprawie portal Giżycko.wm.pl, Marcin Szulwiński, prezes Grupy Nowy Szpital, deklaruje, że wyprocesowane odszkodowanie zostanie przeznaczone na inwestycje w Szpitalu Giżyckim.

Spór w sądzie od marca
Wystąpienie Grupy Nowy Szpital do sądu, to kolejna odsłona trwającego już kilka miesięcy sporu pomiędzy starostwem w Giżycku a dzierżawcą szpitala.

W marcu br. Grupa Nowy Szpital poinformowała o zawieszeniu prezesa Szpitala Giżyckiego. Stało się to na wniosek Grupy. Konflikt już wtedy wkroczył na drogę sądową.

Grupa wystąpiła do rady nadzorczej szpitala z wnioskiem o jak najszybsze wykonanie decyzji sądu i powołanie na prezesa zarządu osoby wskazanej przez Grupę - informowała wówczas Marta Pióro, rzecznik prasowy GNS. Powodem miał być fakt, że - jak podawała Grupa - "dotychczasowy prezes nie może pełnić tej funkcji, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo pacjentów i prawidłowe funkcjonowanie szpitala".

Zdaniem rady nadzorczej spółki oraz zarządu powiatu nie było podstaw do odwoływania prezesa.

Szpital z akredytacją
Jak powiedziała w poniedziałek (2o lipca) portalowi rynekzdrowia.pl Marta Pióro, Szpitalem w Giżycku kieruje zarządca przymusowy wyznaczony przez sąd na wniosek Grupy Nowy Szpital.

GNS zarządzał szpitalem w Giżycku od początku 2013r. Grupa Nowy Szpital zdecydowała o wyremontowaniu pomieszczeń administracji i uruchomienia w nich poradni onkologicznej, urazowo-ortopedycznej, oraz nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej. Szpital pozytywnie przeszedł akredytację Centrum Monitorowania Jakości i otrzymał akredytację Ministra Zdrowia. Rozpoczęto przygotowania do utworzenia pododdziału udarowego.

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH