Giełda: coraz więcej medycyny na parkiecie

Giełda jest narzędziem dla pozyskanie kapitału na inwestycje i zaufania inwestorów. Także dla spółek medycznych, których na parkiecie jest jeszcze stosunkowo niewiele. Stopniowo jednak dołączają kolejne, przychylnie przyjmowane przez rynek oraz inwestorów. Te firmy oceniane są jako perspektywiczne..

– W naszym przypadku najważniejsze były dwa podstawowe czynniki. Po pierwsze: łatwość pozyskania kapitału przez emisję akcji. Giełda daje również możliwość zdobycia środków przez emisję obligacji. Po drugie: efekt marketingowy. Wejście na rynek publiczny spowodowało wzrost zaufania do spółki, co jest dla nas bardzo ważne. Jesteśmy teraz postrzegani jako bardziej bezpieczny i wiarygodny partner dla naszych klientów – podkreśla Marek Bylina, członek zarządu i dyrektor zarządzający spółki Serenity, która planuje utworzenie sieci placówek rehabilitacyjnych, a w dalszym etapie domów opieki dla osób starszych.

Dla małej spółki – rozpoczynającej budowę swej historii biznesowej – niezwykle istotna jest możliwość zareklamowania się przy okazji debiutu na giełdzie.

– To niesamowita kampania marketingowa, której efektem jest mnóstwo informacji w mediach. Spółka staje się powszechnie znana, co przekłada się na telefony od klientów czy potencjalnych partnerów biznesowych – mówi Marek Bylina.

Firma zadebiutowała na giełdowym rynku NewConnect 30 października 2009 r. Co ciekawe, stało się to wydarzeniem dnia, ponieważ kurs akcji wzrósł na zamknięciu sesji o 900 proc. To rekordowy wynik, który świadczy o tym, jak ten pomysł na biznes został przyjęty przez inwestorów.

Giełdowe dofinansowanie
Co więc właściciele gdańskiej spółki chcą osiągnąć dzięki kapitałowi uzyskanemu za pośrednictwem giełdy?

– Z dwóch emisji akcji kierowanych do wybranych inwestorów pozyskaliśmy prawie 2 mln zł. Mamy już pierwszą placówkę rehabilitacyjną w Gdańsku przy ul. Szuberta. W planach jest także kolejna placówka rehabilitacyjna w Gdańsku, a potem w innych miastach – informuje dyrektor zarządzający Serenity. – Poza tym chcemy stworzyć sieć domów opieki nad osobami starszymi. Na początku w województwie pomorskim, potem na terenie całej Polski. W okolicach Gdańska dysponujemy już dwiema odpowiednimi działkami na własne placówki. Myślimy także o rozwoju tego typu działalności w oparciu o sieć franczyzową. Mamy już zainteresowane podmioty. Dajemy know-how, logo, dostęp do naszych kanałów dystrybucyjnych itd. a w zamian będziemy pobierali opłatę franczyzową – mówi Marek Bylina.

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH