Gdańsk: ochroną zdrowia w urzędzie marszałkowskim zajmie się... W tajnym głosowaniu kandydatura Pawła Ostrowskiego otrzymała 22 głosów ''za", przy 8 głosach ''przeciw". Fot. Archiwum

Podczas sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego, która odbyła się w poniedziałek (12 września) radni podjęli decyzję o powołaniu Pawła Orłowskiego na stanowisko członka Zarządu Województwa Pomorskiego. Będzie odpowiadał m.in. za ochronę zdrowia.

Jak informuje Samorząd Województwa Pomorskiego, marszałek województwa Mieczysław Struk, rekomendując Pawła Orłowskiego do Zarządu Województwa Pomorskiego powiedział: 

- To osoba z dużym doświadczeniem i gotowa na realizację powierzonych nowych zadań, m.in.: ochrony zdrowia i polityki społecznej. Jako wiceprezydent Sopotu odpowiadał m.in. za sprawy zdrowia i polityki społecznej, sprawy seniorów itp.

Paweł Ostrowski jeszcze przed głosowaniem zwrócił uwagę, że w ostatnich latach dzięki środkom unijnym, budżetowi państwa oraz środkom własnym samorządu regionalnego, nastąpił duży postęp w pomorskiej służbie zdrowia i unowocześnianiu szpitali.

- Dlatego, aby zapewnić kompleksową dostępność do świadczeń zdrowotnych o jak najwyższej jakości, chcę kontynuować już rozpoczęte działania samorządu dotyczące kolejnych niezbędnych inwestycji, współfinansowanych przez fundusze unijne. Są to przede wszystkim projekty z zakresu regionalnego systemu ratownictwa medycznego: w Gdańsku, Gdyni i w Wejherowie. Czeka nas także budowa nowych bloków operacyjnych i unowocześnianie aparatury - mówił.

Podkreślił, że priorytetem będzie też dla niego jakość usług zdrowotnych i rozwijanie usług leczniczych z zakresu chorób cywilizacyjnych: nowotworowych, układu sercowo-naczyniowego, diabetologicznych, a także chorób wieku podeszłego i zaburzeń psychicznych.

- Będę się również koncentrował na działaniach związanych z profilaktyką i programami zdrowotnymi dodał podkreślając, że efektywny ekonomicznie model systemu opieki zdrowotnej powinien opierać się na intensywnych i długofalowych działaniach profilaktycznych.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH