Gdańsk: groźba utraty płynności zmusi szpital do podpisania kontraktu?

Groźba utraty płynności Szpitala Specjalistycznego Św. Wojciecha SP ZOZ w Gdańsku-Zaspie może zmusić placówkę do podpisania w maju z Pomorskim OW NFZ kontraktu na SOR oraz karetkę "N" na pozostałe siedem miesięcy do końca 2011 roku.

Dyrekcja szpitala od dłuższego czasu szykuje się do sądowego procesu, do którego przygotowuje placówkę Kancelaria Nowosielski Gotkowicz i partnerzy. Co prawda, o wystąpieniu szpitala na drogę sądową mówi się już od dość dawna, ale determinacja władz placówki jest coraz większa.

- Rzeczywiście myśleliśmy od dłuższego czasu o wytoczeniu sporawy Funduszowi, ale cały czas rozmawialiśmy, prowadziliśmy korespondencję, ogłaszano kolejne konkursy i ciągle mieliśmy nadzieję na osiągnięcie jakiegoś porozumienia. Ponieważ już mamy prawie koniec maja trzeba podjąć ostateczne decyzje - mówi portalowi Krystyna Grzenia, dyrektor szpitala.

- Cały czas rozważam taką możliwość, że podpiszę kontrakt z NFZ na szpitalny oddział ratunkowy oraz karetkę "N" do końca grudnia. Natomiast, jeśli chodzi o pozew przeciwko NFZ - który przygotowuje kancelaria prawna Nowosielski - Gotkowicz i partnerzy - to do końca maja powinien być gotowy - dodaje dyrektor Grzenia.

Jedynym powodem, jaki skłania dyrektor Szpitala na Zaspie do decyzji o podpisaniu kontraktu jest coraz trudniejsza sytuacja finansowa placówki, która jest bliska utraty płynności finansowej. Trzeba dodać, że Szpitala na Zaspie starał się uzyskać z Urzędu Marszałkowskiego pożyczkę na bieżącą działalność w wysokości 7 mln zł. Jednak jej nie otrzymał.

- Na razie nie utraciliśmy płynności finansowej, ale znacząco się ona pogarsza. Od stycznia nie mamy żadnych przychodów z tytułu działania SOR. Gdybyśmy mieli szansę na uzyskanie kredytu na bieżącą działalność, to z pewnością walczylibyśmy do końca, ponieważ kwestia finansowania szpitalnych oddziałów ratunkowych powinna być priorytetem dla NFZ i Ministerstwa Zdrowia - stwierdza dyrektor Grzenia. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH