Gdańsk: dostępność świadczeń zdrowotnych w szpitalu na Zaspie - bez zmian

Zmian, jakie przyniesie przekształcenie Szpitala Św. Wojciecha na Zaspie, obawiają się zarówno pracownicy, jak i pacjenci. Piotr Wróblewski, p.o. dyrektora placówki po odwołaniu dyrektor Krystyny Grzeni, wyjaśnia w rozmowie z portalem Trójmiasto, że dostępność świadczeń pozostanie ta sama.

P.o. dyrektora zwraca uwagę, na kilka powodów, dla których przekształcenie SPZOZ w spółkę jest korzystne dla placówki. Pierwszym jest kwota 8 mln zł dotacji z budżetu państwa, którą lecznica może uzyskać z tytułu przekształcenia.

Kolejną korzyścią będzie, w ocenie Wróblewskiego, usprawnienie procesów decyzyjnych w szpitalu, spółka pozwala bowiem elastycznie reagować na zapotrzebowanie rynku. Może otwierać nowe zakresy świadczeń przystępując do kolejnych konkursów w ramach kontraktowania z NFZ lub reagując wprost na popyt poprzez działalność komercyjną.

Piotr Wróblewski zaznacza, że korzystne jest również przekazanie na własność majątku, na bazie którego szpital prowadzi działalność, wiąże się to bowiem z podniesieniem wiarygodności kredytowej lecznicy i ułatwia dostęp do zewnętrznych źródeł finansowania, tj. kredytu bankowego. 

Wróblewski wyjaśnia także, że do czasu przekształcenia nie planuje się żadnych zwolnień. Zastrzega, że nie zmieni się też dostępność świadczeń dla pacjentów. . 

Więcej: zdrowie.trojmiasto.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH