Gdańsk: Szpital Marynarki Wojennej wznawia pracę dwóch oddziałów

Jak dowiedział się portal rynekzdrowia.pl już jutro (13 października) oddziały chorób wewnętrznych i kardiologiczny w 7. Szpitalu Marynarki Wojennej z Przychodnią w Gdańsku-Oliwie wznowią działalność.

Funkcjonowanie oddziałów: chorób wewnętrznych i kardiologii w  7. Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku-Oliwie zostało zawieszone ze względu na kłopoty z obsadą lekarską. Jednak jak podkreśla w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Dariusz Baj, zastępca komendanta szpitala już jutro (13 października) odziały zaczną znowu działać.

– Ten czas przymusowego zawieszenia pracy oddziałów wykorzystaliśmy na wymianę części sprzętu – monitorów i oprogramowania w sali intensywnego nadzoru – mówi nam Dariusz Baj.

Ciągle usuwana jest natomiast awaria klimatyzacji sali operacyjnej szpitala. Z informacji, które przekazuje nam Dariusz Baj wynika, że naprawa potrwa najpóźniej do 22 października. Do tej pory na zapasowej sali chirurdzy operują jedynie w ekstremalnych sytuacjach. Wstrzymane są planowe operacje urologiczne, ortopedyczne i ginekologiczne.

Informacje o zamyknięciu oddziałów, awarii sali operacyjnej i wstrzymywaniu planowych przyjęć do Szpitala Marynarki Wojennej spowodowały zwiększoną zgłaszalność do szpitalnych oddziałów ratunkowych w innych szpitalach w Gdańsku. Szczególnie przeładowany jest Szpital Specjalistyczny Świętego Wojciecha w Gdańsku-Zaspie.

– Sposób ograniczenia przyjęć w Szpitalu Marynarki, z dnia na dzień, naraził nas na duże ryzyko – mówi w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Krystyna Grzenia, dyrektor szpitala. – Na szczęście dajemy sobie radę.

Tłumaczy, że zwiększenie o 60 do 80 osób liczby pacjentów, zgłaszajcych się do szpitala sprawia, że wydłużają się kolejki do przyjęcia do placówki.

– Na internie brakuje około 40 łóżek w stosunku do zaistniałej sytuacji – tłumaczy nam Krystyna Grzenia. – Sytuacja zwiększonej zgłaszalności do SOR już była trudna, kiedy NFZ na początku września nie przedłużył kontraktu na 24-godzinny dyżur okulistyczny w Szpitalu Studenckim w Gdańsku.

Informowaliśmy w portalu już wówczas lekarze ostrzegali, że to likwidacja ważnego ogniwa systemu. Jak podkreśla Krystyna Grzenia problem deficytu łóżek internistycznych i tak w Gdańsku istnieje. Brakuje też miejsc dla przewlekle chorych, starszych osób, które z tego powodu nie mogą być wypisywane ze szpitali. Dlatego Krystyna Grzenia z ulgą przyjęła informację o mającym jutro nastąpić odblokowaniu funkcjonowania oddziałów w Szpitalu Marynarki Wojennej.

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH