GUMed: wpłynęła jedna oferta na kupno szpitala przy ul. Klinicznej w Gdańsku Fot. archiwum

Jedna oferta wpłynęła w przetargu na kupno budynków szpitala przy ul. Klinicznej w Gdańsku - podał Gdański Uniwersytet Medyczny. W szpitalu urodziło się najwięcej gdańszczan. Cena wywoławcza za działkę o powierzchni ponad 2 ha i 12 budynków wynosi 34 mln zł.

Gdański Uniwersytet Medyczny (GUMed) poinformował w poniedziałek (13 listopada) że w przetargu na kupno nieruchomości Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego położonej przy ul. Klinicznej 1a w Gdańsku ofertę złożyła jedna firma.

Przedstawiciele uczelni nie ujawniają nazwy oferenta. Poinformowano, że nie jest to firma deweloperska tylko podmiot prowadzący działalność związaną z ochroną zdrowia.

Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 34 mln zł. W skład nieruchomości wchodzą: teren o łącznej powierzchni ponad 2 ha położony w atrakcyjnej lokalizacji we Wrzeszczu, oraz prawo własności znajdujących się na tym terenie 12 budynków o łącznej powierzchni użytkowej ponad 18 tys. m kw. Wśród nich są m.in. budynek główny, budynek dydaktyczno-administracyjny (willa), przychodnia specjalistyczna, kotłownia i schron przeciwlotniczy.

GUMed poinformował, że rozstrzygnięcie przetargu nastąpi w terminie 14 dni od daty otwarcia ofert.

Uczelnia poinformowała, że zasadniczy kompleks budynków szpitala wybudowano w latach 1910-1912 i od samego początku pełnił on funkcję szpitala położniczego i chorób kobiecych oraz szkoły kształcącej położne. Akademia Lekarska (obecnie Gdański Uniwersytet Medyczny) obiekty przejęła w 1945 r. Aktualnie nieruchomość znajduje się w nieodpłatnym użytkowaniu Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, dla którego Gdański Uniwersytet Medyczny stanowi organ tworzący.

Obiegowo nieruchomość nazywana jest szpitalem klinicznym lub szpitalem położniczym. Obejmuje m.in. czynne: Klinikę Położnictwa, Klinikę Neonatologii, Klinikę Ginekologii, Ginekologii Onkologicznej i Endokrynologii Ginekologicznej, Klinikę Dermatologii, Wenerologii i Alergologii oraz zespół Przychodni Specjalistycznych.

Wszystkie jednostki organizacyjne szpitala zostaną przeniesione do nowo budowanego Centrum Medycyny Nieinwazyjnej przy ul. Dębinki w Gdańsku w IV kwartale 2018 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH