Firma Merck zostanie globalnym dystrybutorem Europejskiego Banku Komórek iPS Urządzenie do zamrażania komórek. Fot. Shutterstock

Wiodąca w zakresie nauki i rozwiązań technologicznych firma Merck ogłosiła w piątek (16 czerwca) poszerzenie współpracy w zakresie dystrybucji z Public Health England (PHE), która od teraz obejmie Europejski Bank indukowanych pluripotencjalnych komórek macierzystych (EBiSC).

Europejski Bank jest obszernym bankiem komórek iPS, w którym znajduje się ponad 300 linii ludzkich komórek iPSC o kontrolowanej jakości, istotnych chorobowo, pobranych od pacjentów.

Firma Merck dostarczy pełne rozwiązanie przepływu pracy iPSC, włączywszy nowe zestawy reprogramowania, nośniki kultur iPSC oraz przeciwciała komórek macierzystych i zestawy charakteryzujące. Dodanie portfela banku EBiSC wzmacnia obecne, silne już więzy współpracy z PHE, w których firma Merck jest dystrybutorem portfela Europejskiej Kolekcji Zatwierdzonych Kultur Bakterii (ECACC).

- Współpraca umożliwi klientom lepszy dostęp do kompleksowego zestawu ludzkich komórek iPSC na potrzeby modelowania chorób - skomentował Udit Batra zasiadający w zarządzie firmy Merck oraz główny dyrektor wykonawczy firmy Life Science. - Nowe komórki uzupełniają nasz portfel linii komórek zatwierdzonych i zasilają naszą ofertę związaną z przepływem pracy iPSC - dodał.

Zgodnie z nowymi postanowieniami umownymi firma Merck wykorzysta swoje doświadczenie w sprzedaży, marketingu i e-handlu w celu dystrybucji ludzkich komórek iPS z banku EBiSC. Umowa dystrybucyjna obejmuje wszystkie obszary geograficzne za wyjątkiem Japonii. Dane finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Po nabyciu spółki Sigma-Aldrich przez firmę Merck w roku 2015 globalna umowa dystrybucyjna stała się ważną częścią działalności Merck w zakresie nauk przyrodniczych, napędzając wzrost w tej branży i zapewniając ważne narzędzia na potrzeby modelowania chorób i badania leków.

Bank EBiSC jest europejskim partnerstwem prywatno-publicznym powstałym w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie wśród badaczy komórek macierzystych na linie komórek, dane i usługi iPSC o kontrolowanej jakości, istotne chorobowo, odpowiednie do prowadzenia badań naukowych. Celem inicjatywy jest ustanowienie scentralizowanego, europejskiego banku komórek zapewniającego badaczom w świecie naukowym i w branżowy dostęp do skalowalnych, wydajnych kosztowo, dobrej jakości narzędzi służących do tworzenia nowych leków.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH