Finansowanie SOR: będzie zmiana na plus. Projekt zarządzenia w konsultacjach Fot. archiwum RZ

Na stronie internetowej NFZ opublikowany został komunikat dotyczący konsultacji projektu zarządzenia zmieniającego zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju: leczenie szpitalne.

„Wzrost finansowania szpitalnych oddziałów ratunkowych (SOR) oraz zmiana sposobu sprawozdawania świadczeń wykonanych w SOR i izbach przyjęć - to rozwiązania jakie znalazły się w projekcie zarządzenia Prezesa NFZ. Chodzi o projekt zmieniający zarządzenie Prezesa NFZ ws. określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju: leczenie szpitalne” – czytamy w komunikacie.

Jak informuje MZ nowe zarządzenie wprowadza podwyższoną stawkę za punkt dla szpitalnych oddziałów ratunkowych. Stawka ta wynosi obecnie 30 zł za punkt, zaś w myśl projektu rozporządzenia będzie to 52 zł za punkt.

Ponadto zmienić ma się sposób sprawozdawania świadczeń wykonanych w SOR i IP. Chodzi o przypisanie procedur medycznych do kategorii stanu zdrowia oraz objawów medycznych pacjenta. Takie uporządkowanie było postulowane przez środowisko medyczne.

Projektowana zmiana ww. zarządzenia to efekt podjętych w 2014 r. przez Narodowy Fundusz Zdrowia i przedstawicieli środowiska ratownictwa medycznego prac nad wdrożeniem nowych rozwiązań systemowych finansowania świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie szpitalnego oddziału ratunkowego oraz izb przyjęć - czytamy w komunikacie.

Więcej: www.nfz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH