Europejskie szpitale inwestują w zaawansowane produkty do leczenia ran

Rosnąca liczba przypadków zachorowań na choroby cywilizacyjne oraz stale zwiększający się odsetek starzejącej się populacji napędzają sprzedaż produktów do leczenia i zamykania ran zarówno na zachodzie, jak i wschodzie Europy.

Z najnowszej analizy "Rynek produktów do leczenia i zamykania ran w Europie Zachodniej i Wschodniej", (ang. Western and Eastern European Wound Care and Wound Closure Market) globalnej firmy doradczej Frost & Sullivan wynika, iż rynek ten osiągnął w 2013 r. przychody na poziomie 4,41 mld USD. Przychody na rok 2019 przewidują wzrost do poziomu 6,41 mld USD.

Autorzy raportu zwracają uwagę, że zaawansowane produkty opatrunkowe ze względu na ich wysokie właściwości przyspieszające leczenie ran, wpływają na długość hospitalizacji pacjentów oraz obłożenie szpitalnych łóżek. W ostatecznym rachunku dłuższy pobyt pacjenta w szpitalu może stanowić dla placówek medycznych większe obciążenie finansowe, niż inwestycje w tego typu rozwiązania.

- Wzrost liczby otwartych zabiegów chirurgicznych dodatkowo napędza popyt na produkty do zamykania ran. Lekarze w Europie Zachodniej i Wschodniej zaczynają wykorzystywać także nowe technologie zamykania ran, umożliwiające przeprowadzanie operacji niepozostawiających blizn - stwierdza Parthasarathy Raghava, analityk firmy Frost & Sullivan ds. rynku opieki zdrowotnej.

Również zdaniem pacjentów zaawanasowane produkty do leczenia ran są łatwiejsze i wygodniejsze w użyciu od tradycyjnych, co przekłada się na rosnące wskaźniki ich stosowania.

Należy jednak zauważyć, iż ceny takich produktów odgrywają główną rolę w określeniu poziomu udziału w rynku oraz jego rozpowszechnieniu się na rynku. Niestety, ze względu na wysoką cenę zaawansowane technologicznie i innowacyjne produkty nie mogą jeszcze cieszyć się dużą popularnością w Polsce.

- Producenci produktów do leczenia ran zaczęli już oferować rozwiązania, dzięki którym te terapie stały się mniej kosztowne, wprowadzając modele przeznaczone do dzierżawy, urządzenia przenośne i inne efektywne kosztowo alternatywy - dodaje Raghava. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH