Europejski Kongres Gospodarczy: prywatny kapitał w ochronie zdrowia Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach; FOT. PTWP

Jakie jest zaangażowanie prywatnych inwestorów w polskim sektorze medycznym? Czy przed lokowaniem kapitału w placówkach ochrony zdrowia stoi obecnie więcej barier, czy możliwości? To główne pytania, na które będą starali się odpowiedzieć uczestnicy jednej z sesji w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (EEC, 18-20 maja 2016 r.).

Podczas tegorocznej, ósmej już edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego, podobnie jak w latach ubiegłych, nie zabraknie sesji - przygotowanych przez redakcję miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia - poświęconych różnym aspektom funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej w Polsce i innych krajach.

W reprezentatywnym i opiniotwórczym gronie uczestników podczas siedmiu sesji panelowych w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach będziemy m.in. rozmawiać na temat najważniejszych planowanych zmian w polskim systemie opieki zdrowotnej.

Program sesji przygotowanych przez redakcję Rynku Zdrowia i rejestracja:
www.rynekzdrowia.pl

Jedna z majowych debat poświęcona będzie prywatnemu kapitałowi w polskim systemie ochrony zdrowia. W dyskusji panelowej wezmą udział m.in. osoby zarządzające największymi prywatnymi firmami medycznych w naszym kraju, a także parlamentarzyści i przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia.

Europejski Kongres Gospodarczy stwarza znakomitą okazję do kontynuowania dyskusji na tematy poruszone podczas tegorocznego Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w lutym br. (HCC, Health Challenges Congress), który zgromadził ponad 2 tys. gości - przedstawicieli niemal wszystkich środowisk związanych z szeroko rozumianą ochroną zdrowia.

Sesja pt. "Prywatny kapitał w polskim systemie ochrony zdrowia - dziś i jutro" odbędzie się 20 maja br., w godz. 11.30-13.00.

W programie sesji, m.in.:
• Zaangażowanie prywatnych inwestorów w polskim sektorze ochrony zdrowia: dotychczasowy bilans, przykłady, perspektywy
• Planowane regulacje dotyczące formy prawnej funkcjonowania podmiotów leczniczych i sieci szpitali - wpływ na plany inwestycyjne podmiotów oraz inwestorów prywatnych
• Od gabinetu do ogólnopolskich sieci placówek - kapitał prywatny jako źródło finansowania inwestycji i rozwoju w polskiej ochronie zdrowia; jak wykorzystać ten potencjał?
• Aktywność podmiotów rynku finansowego i ubezpieczeniowego w polskim sektorze medycznym - stan obecny i planowane przedsięwzięcia
• Partnerstwo publiczno-prywatne w polskiej ochronie zdrowia - co dalej?

Pełna agenda Europejskiego Kongresu Gospodarczego: www.eecpoland.eu

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH