Europejski Kongres Gospodarczy: nagroda dla akceleratora JCI Venture i firmy ProManus

Utworzony przez Grupę Satus oraz Jagiellońskie Centrum Innowacji - akcelerator JCI Venture Sp. z o.o. wspólnie z firmą ProManus otrzymały I nagrodę w konkursie organizowanym w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, w kategorii "Innowacyjny Start-up/Technostarter"

Powołany przez Grupę Satus akcelerator wspólnie z firmą ProManus zostały wyróżnione za realizację projektu pt. „Modularna proteza ręki człowieka z modularnymi mechanicznie niezależnymi modułami palców”.

Jak można przeczytać w uzasadnieniu - rozwiązania opracowywane przez pomysłodawców cechuje wysoka innowacyjność produktowa, procesowa i organizacyjna, zarówno w skali kraju jak i świata.

Założony przez SATUS oraz JCI akcelerator JCI Venture Sp. z o.o. wspiera projekty z obszaru "life science". Jego celem jest inkubowanie nowych pomysłów inwestycyjnych z dużym potencjałem rynkowym i technologicznym. Akcelerator dysponuje zapleczem technicznym, naukowo-badawczym, oraz eksperckim.

Laureatów wybierała kapituła złożona z przedstawicieli Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Ministerstwa Gospodarki oraz Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości.

Nagrody przyznawane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Polskim Towarzystwem Wspierania Przedsiębiorczości już po raz drugi otrzymały firmy wyróżniające się najwyższym poziomem innowacyjność opracowywanych projektów.

Satus to Grupa podmiotów zarządzających funduszami seed i venture capital. Grupa powstała w 2005 roku z inicjatywy dwóch krakowskich finansistów: Krzysztofa Bełecha oraz Mariusza Borowca. Jak dotąd Satus zainwestował kwotę ponad 20 mln zł w spółki, takie jak Han Bright, Evatronix, Bloober Team, OK System Polska, Aviator Technologie Lotnicze, Binary Helix, Encja.com, Controlling Online.

Profil działalności Satus ukierunkowany jest w szczególności na innowacyjne spółki we wczesnej fazie rozwoju, charakteryzujące się najwyższą stopą zwrotu, ale również najwyższym ryzykiem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH