Europejski Kongres Gospodarczy: nagroda dla akceleratora JCI Venture i firmy ProManus

Utworzony przez Grupę Satus oraz Jagiellońskie Centrum Innowacji - akcelerator JCI Venture Sp. z o.o. wspólnie z firmą ProManus otrzymały I nagrodę w konkursie organizowanym w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, w kategorii "Innowacyjny Start-up/Technostarter"

Powołany przez Grupę Satus akcelerator wspólnie z firmą ProManus zostały wyróżnione za realizację projektu pt. „Modularna proteza ręki człowieka z modularnymi mechanicznie niezależnymi modułami palców”.

Jak można przeczytać w uzasadnieniu - rozwiązania opracowywane przez pomysłodawców cechuje wysoka innowacyjność produktowa, procesowa i organizacyjna, zarówno w skali kraju jak i świata.

Założony przez SATUS oraz JCI akcelerator JCI Venture Sp. z o.o. wspiera projekty z obszaru "life science". Jego celem jest inkubowanie nowych pomysłów inwestycyjnych z dużym potencjałem rynkowym i technologicznym. Akcelerator dysponuje zapleczem technicznym, naukowo-badawczym, oraz eksperckim.

Laureatów wybierała kapituła złożona z przedstawicieli Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Ministerstwa Gospodarki oraz Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości.

Nagrody przyznawane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Polskim Towarzystwem Wspierania Przedsiębiorczości już po raz drugi otrzymały firmy wyróżniające się najwyższym poziomem innowacyjność opracowywanych projektów.

Satus to Grupa podmiotów zarządzających funduszami seed i venture capital. Grupa powstała w 2005 roku z inicjatywy dwóch krakowskich finansistów: Krzysztofa Bełecha oraz Mariusza Borowca. Jak dotąd Satus zainwestował kwotę ponad 20 mln zł w spółki, takie jak Han Bright, Evatronix, Bloober Team, OK System Polska, Aviator Technologie Lotnicze, Binary Helix, Encja.com, Controlling Online.

Profil działalności Satus ukierunkowany jest w szczególności na innowacyjne spółki we wczesnej fazie rozwoju, charakteryzujące się najwyższą stopą zwrotu, ale również najwyższym ryzykiem.

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH