Euro 2012: VIP będzie jak zwykły kibic?

Szpitale w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu - miastach gospodarzach Euro 2012 - protestują i pytają, za co mają leczyć kibiców i VIP-ów, którzy przyjadą na mistrzostwa. Mikołaj Piotrowski, rzecznik Spółki Euro 2012 sprawę widzi zupełnie inaczej.

Jak informuje TVN24, jednym ze szpitali, które nie będą gotowe do leczenia polityków i ważnych gości podczas Euro jest szpital MSW w Poznaniu, któremu brakuje na to pieniędzy. Żadnych pieniędzy na dodatkowe dyżury podczas Euro nie dostały również szpitale w Gdańsku i Wrocławiu.

Problem jest fakt, że do Polski przyjedzie ponad 800 tys. kibiców z zagranicy. W samej Warszawie przybędzie 300 tys. cudzoziemców i pół miliona kibiców z Polski. Władze stolicy przyznają, że pomoc szpitali będzie niezbędna.

Kłopotów z opieką medyczną nie prognozuje Mikołaj Piotrowski, rzecznik prasowy Spółki Euro 2012.

- Jeżeli chodzi o kibiców - to są oni przecież ubezpieczeni jak każdy i mogą na takich samych zasadach korzystać z pomocy medycznej, w dowolnym miejscu w Polsce, jak każdy obywatel. Co do kibiców obcokrajowców - także powinni mieć ubezpieczenie. Ci z Unii Europejskiej będą korzystać z pomocy medycznej na takich samych zasadach, jak nasi pacjenci za granicą - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Piotrowski.

Jak mówi rzecznik Spółki, dla zagranicznych kibiców przygotowana została, także w zakresie opieki medycznej, specjalna oferta Polish Pass, odpowiadająca na pytania - gdzie będę spał, jak będę podróżował i czy będę miał opiekę medyczną? Wszystkie czynności by uzyskać Polish Pass można zrobić za pośrednictwem internetu.

Polish Pass to voucher potwierdzający zakupiony nocleg, przelot do Polski, transport w miastach gospodarzach UEFA Euro 2012 a także ubezpieczenie zdrowotne.

Proponowane ubezpieczenie w ramach Polish Pass obejmuje zarówno ubezpieczenia zdrowotne, jak i usługę assistance. W przypadku zachorowania lub nagłego wypadku obcokrajowca, koszty hospitalizacji pokryje ubezpieczyciel. W przypadku decyzji o kontynuacji dalszego leczenia w kraju macierzystym, assistance zabezpieczy i sfinansuje jego bezpieczny powrót do domu.

- Zupełnie inaczej wygląda sprawa z opieką medyczną gości UEFA. Polska strona złożyła gwarancje przygotowania dostępności usług medycznych dla gości VIP UEFA. Dostępność oznacza - wybór szpitali referencyjnych. Natomiast jeśli UEFA oczekuje, a tak jest w rzeczywistości, dodatkowego standardu w zakresie opieki medycznej, na przykład podwyższonej gotowości personelu szpitalnego, to regulować to mają odrębne uzgodnienia pomiędzy UEFA z odpowiednimi szpitalami - stwierdza rzecznik Euro 2012.

- Te rozmowy aktualnie się toczą. Mają wskazać ile wynosi dodatkowy wkład finansowy jaki poniesie UEFA, w jakiej formule będzie musiała go przekazać i co będzie w zamian żądać. Do tej pory te porozumienia nie zostały jednak podpisane. Mam nadzieję, że zostaną zawarte na czas. Jeśli nie uda się jednak tego zrobić VIP i goście UEFA będą otrzymywali usługi medyczne na takim samym poziomie jak każdy kibic - dodaje Mikołaj Piotrowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH