Enel-Med w drodze na giełdę

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Centrum Medycznego Enel-Med w związku z ofertą publiczną 7,1 mln akcji serii D - podała KNF w komunikacie prasowym.

Do obrotu na rynku regulowanym ma trafić także 12 mln akcji serii A, 2.183.500 akcji B, 2.283.400 akcji serii C oraz 7,1 mln praw do akcji serii D. Oferującym akcje będzie DM Millennium.

Wcześniej prezes Enel-Med Adam Rozwadowski zapowiadał, że spółka planuje w pierwszym półroczu 2011 zadebiutować na GPW, a środki z emisji zostaną przeznaczone na inwestycje, poszerzenie działalności i dalszy rozwój. Spółka chce w 2011 roku otworzyć drugi szpital, tym razem w centrum Warszawy.

Enel-Med ma obecnie jeden szpital, na Zaciszu w Warszawie, 10 własnych przychodni i około 400 placówek medycznych w całej Polsce, a także ponad 20 placówek diagnostycznych.

Około 56 proc. przychodów Enel-Medu pochodzi z abonamentów, 32 proc. z płatności za konkretne usługi (Fee For Service), a 12 proc. z kontraktów z NFZ.

Narastająco po trzech kwartałach 2010 roku przychody Enel-Medu wzrosły rok do roku o 12 proc. do 101 mln zł. W 2009 roku przychody spółki zwiększyły się o 18 proc. (do 120,9 mln zł) w porównaniu z rokiem ubiegłym. Zysk netto wyniósł 0,1 mln zł wobec 1,4 mln zł straty w 2008 roku.

Głównymi akcjonariuszami Enel-Medu jest rodzina Rozwadowskich, która ma ok. 98,5 proc. kapitału. Prezes Adam Rozwadowski zapowiedział, że rodzina chce zachować kontrolę nad spółką.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH