Elektroradiolodzy będą protestować - poszło o czas pracy

Ogólnopolski Związek Zawodowy Techników Medycznych Elektroradiologii podjął uchwałę o przystąpieniu 8 października 2010r. do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej.

Jak informuje w komunikacie Związek, w godzinach 10.00 – 12.00 nie będą wykonywane żadne badania planowe z dziedziny radiologii w SPZOZ-ach na terenie kraju. Z protestu wyłączone są placówki pediatryczne i onkologiczne . Wykonywane będą wyłącznie badania ratujące życie pacjentów.

„W obecnej sytuacji Minister Zdrowia chce wprowadzić ustawę o działalności leczniczej, która przy okazji wydłuża czas pracy pracowników zakładów radiologii o 50 proc., radioterapii, medycyny nuklearnej –  stosujących w celach diagnostycznych lub leczniczych źródła promieniowania jonizującego, fizykoterapii, patomorfologii, histopatologii, cytopatologii, cytodiagnostyki, medycyny sądowej lub prosektoriów” –  podaje OZZTME.

Elektroradiolodzy twierdzą, że zostali zmuszeni do protestu ponieważ minister Ewa Kopacz odmówiła rozmów ze związkiem w sprawie planowanego wydłużenia czasu pracy.

„Informujemy, że w związku z otrzymaną odmową zostaliśmy zmuszeni przez Ministerstwo Zdrowia do podjęcia ogólnopolskiej akcji protestacyjnej w dniu 8 października 2010 w celu zmobilizowania pani minister do podjęcia rozmów z naszym związkiem” –  napisali związkowcy w liście do Ewy Kopacz.

Przypomnijmy, że zgodnie z rządowym projektem ustawy o działalności leczniczej technicy radiolodzy, ale także specjaliści medycy sądowej i pracownicy prosektoriów będą dłużej pracować. Z 5 godz. pracy na dobę czas ten zostanie wydłużony do 7 godz. i 35 min.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH