Eksperci: wysyp debiutów giełdowych, rynek medyczny atrakcyjny dla inwestorów

Polski rynek prywatnych usług medycznych odnotowuje w ostatnich latach znaczący wzrost i staje się coraz bardziej atrakcyjny dla inwestorów. Potwierdzeniem tego może być debiuty spółek medycznych na GPW i New Connect - komentuje Magdalena Bucka, konsultant Frost&Sullivan.

Dzieje się tak głównie za sprawą coraz większych oczekiwań społeczeństwa oraz niewydolności publicznej służby zdrowia, która nie jest w stanie zaspokoić wszystkich potrzeb. Tegoroczne debiuty giełdowe spółek medycznych i powstanie nowych funduszy inwestycyjnych świadczą o rosnącym zainteresowaniu inwestorów prywatnym rynkiem służby zdrowia w Polsce.

W ostatnich miesiącach kilka spółek specjalizujących się w usługach medycznych zadebiutowało na rynku New Connect. Wśród z nich był m.in. Swissmed Prywatny Serwis Medyczny SA oraz Dom Lekarski, oferujący leczenie szpitalne. Natomiast na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w końcu czerwca bieżącego roku zadebiutował PDA Enel-Med, pozyskując 35,5 mln zł.

Powstały nowe fundusze specjalizujące się w inwestycjach na polskim rynku usług medycznych. Sektor prywatnej służby zdrowia znalazł się również w kręgu zainteresowań inwestorów zagranicznych.

Coraz więcej pacjentów staje się beneficjentami prywatnych usług zdrowotnych. Wprawdzie wciąż niewielu Polaków stać na operacje w prywatnych klinikach, jednak badania diagnostyczne oraz zabiegi ambulatoryjne cieszą się coraz większym powodzeniem.

Polska stała się także popularnym kierunkiem turystyki zdrowotnej i medycznej dla mieszkańców Europy Zachodniej. Głównym celem przyjazdów są zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej/estetycznej, dermatologii estetycznej, rehabilitacji czy stomatologii, wykonywane w prywatnych polskich klinikach. Atrakcyjność naszego kraju wynika głównie ze znaczących różnic cenowych. W Polsce oraz w innych państwach Europy Środkowej i Wschodniej ceny wymienionych usług mogą być niższe nawet o 60-80 proc. niż w Wielkiej Brytanii czy Niemczech. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH