ENEL-MED: wzrost przychodów o ponad 10 proc.

Centrum Medyczne ENEL-MED informuje o wysokim wzroście przychodów oraz systematycznym rozwoju spółki.

W pierwszym kwartale 2012 r. przychody spółki wyniosły 45 mln zł, co oznacza wzrost o 10,5 proc. rok do roku. Największy przyrost sprzedaży można zaobserwować w kanale związanym z rozliczeniami z towarzystwami ubezpieczeniowymi: 21 proc. Duży wzrost w porównaniu z 2011 rokiem odnotowały także abonamenty: 16 proc. Trzecim kanałem o znaczącym wzroście sprzedaży były rozliczenia FFS (fee-for-service) z klientami instytucjonalnymi, które odnotowały wzrost o 12 proc..

Zdaniem Adama Rozwadowskiego, prezesa zarządu Centrum Medycznego ENEL-MED rynek prywatnej służby zdrowia jest perspektywiczny oraz wciąż nienasycony, zatem należy wykorzystać jego potencjał. Dlatego w czerwcu spółka planuje otwarcie Szpitala Centrum w Warszawie.

W pierwszym kwartale 2012 r. istotny wpływ na osiągnięte przez Spółkę wyniki finansowe miało otwarcie w drugiej połowie 2011 roku, zgodnie z zakładanym planem inwestycyjnym, trzech nowych placówek - Oddziału Diagnostycznego Centrum w Warszawie oraz przychodni wieloprofilowej i pracowni diagnostycznej w Gdańsku, których koszt wyniósł około 29 mln zł.

Koszty stałe tych placówek, w tym przede wszystkim czynsze, amortyzacja oraz wynagrodzenia personelu administracyjnego, wydatnie wpłynęły na wyniki pierwszego kwartału 2012 r. Były to znaczące przedsięwzięcia, które będą przynosiły pozytywne efekty, jednak w perspektywie dłuższego czasu. Drugim istotnym czynnikiem implikującym wyniki było podpisanie z opóźnieniem kontraktu na usługi szpitalne z mazowieckim oddziałem NFZ. Spowodowało to spadek sprzedaży w tym kanale o 30 proc. w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku.

Sprzedaż kolejnych miesięcy wyrówna realizację kontraktu na poziomie 2011 roku, a drugie półrocze 2012 roku spowoduje zwiększenie potencjału szpitali ENEL-MED, wynikające z otwarcia nowego Szpitala Centrum, co skutkować będzie rozpoczęciem procedury pozyskania kontraktu z NFZ na ortopedię i neurochirurgię.

Ponadto spółka zawarła szereg umów z Narodowym Funduszem Zdrowia na badania rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej w pracowniach diagnostycznych Spółki.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH