EMC tnie wynagrodzenia we wszystkich swoich placówkach

Spółka chce poprawić wynik finansowy i szuka możliwości obniżenia kosztów. Stąd obniżka wynagrodzeń w naszych placówkach medycznych - informuje Ewa Pogodzińska, rzecznik EMC Instytut Medyczny S.A.

Z informacji uzyskanych w centrali EMC Instytutu Medycznego S.A. wynika, że obniżki wynagrodzeń zostały od 1 lipca wprowadzone we wszystkich lecznicach należących do spółki. Ewa Pogodzińska podkreśla, że zostały one zaplanowane jedynie do końca br. Obecnie w ramach Grupy EMC działa 8 szpitali i 16 przychodni.

- Obniżki wynagrodzeń dotyczą całego personelu - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Ewa Pogodzińska. Nie podaje jednak, o jakie kwoty chodzi. 

Tymczasem z nieoficjalnych informacji wynika, że w Szpitalu św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim wynagrodzenia będą mniejsze nawet 15 proc.: pielęgniarka z kilkunastoletnim stażem może zarobić, razem z dyżurami nocnymi i świątecznymi, niespełna 1,5 tys. zł, a salowe nawet o 400 zł mniej.

Personel szpitala zwrócił się o pomoc do starosty. Beata Kiryluk, starosta kamieński zapowiada, że w sprawie obniżki wynagrodzeń spotka się z prezesem spółki EMC Instytut Medyczny SA.

Grupa EMC Instytut Medyczny SA w wyniku prowadzonej działalności operacyjnej odnotowała za I kwartał br. stratę netto w kwocie 2,166 mln. zł, przy zysku 697 tys. zł za I kwartał 2010 roku. Zarząd spółki w komentarzu do wyników wyjaśnia, że stratę należy uznać za zdarzenie jednostkowe, będące efektem zakończenia kluczowej dla Grupy inwestycji w Szpital św. Anny w Piasecznie pod Warszawą. Pierwszym, w pełni produktywnym miesiącem placówki był dopiero kwiecień b.r. Dodatkowo uruchomienie tak dużego obiektu pociągnęło za sobą poniesienie wysokich jednorazowych kosztów.


 

 

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH