GRUPA PTWP

Dyrektor też powinien dostawać nagrody?

  • Parkiet, AK/Rynek Zdrowia
  • 20-07-2010 10:38

Związek Powiatów Polskich (ZPP) wystąpił do ministra zdrowia o zniesienie zakazu przyznawania dodatkowych nagród dyrektorom publicznych placówek ochrony zdrowia.

Jak podaje „Parkiet”, obecnie ustawa o wynagradzaniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi dyskryminuje kadrę zarządzającą zakładami opieki zdrowotnej.

„Nie istnieją żadne racjonalne argumenty uzasadniające wyłączenie kierowników samodzielnych publicznych ZOZ z tego katalogu, jeżeli równocześnie prawo do świadczeń dodatkowych przyznaje się kierownikom przedsiębiorstw państwowych czy spółek z udziałem Skarbu Państwa lub jednostek samorządu terytorialnego” – pisze ZPP.

– Dyrektorzy, tak samo jak inni ludzie powinni mieć prawo do nagród. Szefowie szpitali działają w bardzo trudnych warunkach i za ich ciężka pracę należą im się nagrody. Jestem za dawaniem nagród, ale oczywiście jestem przeciwny rozdawnictwu – mówi portalowi ryenkzdrowia.pl Jacek Solarz, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie.

Jak informuje, w jego szpitalu nie obowiązują takie zakazy.

– Najlepiej, żeby szpitale stały się spółkami. Wówczas to rada nadzorcza podejmowałaby decyzję o tym czy przyznać dyrektorowi nagrodę i w jakiej wysokości – dodaje.

Czytaj więcej:    Związek Powiatów Polskich |  nagroda |  Jacek Solarz |  premie dla dyrektorów

Brak komentarzy

reklama
Przetargi
Wyszukiwarka ofert przetargów UZP
Praca
Wyszukiwarka ofert pracy
Copyright by Rynek Zdrowia