Dolny Śląsk: pracownicy inspekcji sanitarnej będą strajkować?

Z powodu pogarszającej się od kilku lat sytuacji pracowników inspekcji sanitarnej na Dolnym Śląsku podjęto działania protestacyjne - poinformowała Federacja Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej.

Pod koniec marca, w wyniku porozumienia Federacji Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej z NSZZ Solidarność powstał Komitet Protestacyjno-Strajkowy Pracowników Inspekcji Sanitarnej woj. dolnośląskiego, w skład którego weszli przedstawiciele Międzyregionalnej Sekcji NSZZ Pracowników Stacji Sanitarno- Epidemiologicznych woj. Dolnośląskiego, Międzyzakładowego NSZZ Pracowników Ochrony Zdrowia przy WSSE we Wrocławiu oraz Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników inspekcji sanitarnej Ziemi Legnickiej.

Powołany Komitet skupił działające organizacje związkowe na Dolnym Śląsku i skierował żądanie o wzrost wynagrodzeń co najmniej o 20 % z wyrównaniem od stycznia.

Jednocześnie w stacjach sanitarnych na terenie Dolnego Śląska np. WSSE we Wrocławiu, PSSE w Legnicy, PSSE w Zgorzelcu, PSSE w Jaworze i wielu innych wszczynane są spory zbiorowe z pracodawcami. Tendencja wstępowania w spory zbiorowe jest rozwojowa, organizacje związkowe działające w Stacjach porozumiewają się i żądania ich są takie same jak ustalone przez Komitet.

Jak informuje Urszula Michalska, przewodnicząca FZZPOZIPS, brak spełnienia żądań wzrostu wynagrodzeń wprowadzi pogotowie strajkowe oraz inne przewidziane prawem działania protestacyjne ze strajkiem włącznie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH