170 mln zł trafi wkrótce do dolnośląskich szpitali i przychodni. Pieniądze pochodzą z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Środki unijne przyznano na lata 2007-2013, ale można je wykorzystać przed upływem końcowego terminu. Dysponentem pieniędzy jest urząd marszałkowski.

Zarząd województwa zdecydował, że lwią część, aż 70 mln zł, przeznaczy na budowę nowego pawilonu pediatrycznego, który ma stanąć przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Gromkowskiego przy ul. Koszarowej we Wrocławiu. Za dwa lata przeniesie się tam z ul. Kasprowicza Dolnośląskie Centrum Pediatryczne.

O pozostałe sto milionów złotych placówki służby zdrowia rywalizowały w konkursie. We wnioskach określiły, na co konkretnie chcą dostać dofinansowanie, i czy są w stanie wyłożyć wymagane 15 proc. z własnych środków.  

Z puli, jaką zarząd województwa przeznaczył na pomoc dla dużych szpitali, najwięcej pieniędzy dostaną Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu - 12,1 mln zł, szpital w Legnicy - prawie 10 mln, szpital w Jeleniej Górze - 8,6 mln, Szpital im. Sokołowskiego w Wałbrzychu - 8,1, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu - 7,2 mln oraz powiat trzebnicki na rozbudowę o część rehabilitacyjną Szpitala im. św. Jadwigi - 7,1 mln zł.

Roman Szełemiej, pełnomocnik marszałka ds. polityki zdrowotnej, zapewnia, że środki dzielono tak, by jak najlepiej poprawić jakość opieki zdrowotnej w czterech dziedzinach uznanych za priorytetowe: onkologii, psychiatrii, neonatologii i ratownictwie medycznym.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH