Dolnośląski NFZ zapewnia, że działalność wrocławskich szpitali nie jest zagrożona. Jak podkreśla płatnik ustawa o tzw. sieci szpitali, która miałaby - jak sugerowano podczas dyskusji - przełożyć się na pogorszenia działalności niektórych lecznic jest dopiero projektem na etapie szerokich konsultacji społecznych.

Jak przypomina NFZ projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia określa poziomy podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń zdrowotnych w oparciu o świadczenia opieki zdrowotnej realizowane w ramach poszczególnych profili: I stopnia, II stopnia, III stopnia, poziom szpitali onkologicznych i pulmonologicznych, poziom szpitali pediatrycznych oraz poziom szpitali ogólnopolskich.

Natomiast projekt ustawy przewiduje, że dyrektor oddziału wojewódzkiego NFZ może, po uzyskaniu pozytywnej opinii Ministra Zdrowia, zakwalifikować do systemu zabezpieczenia szpital, który nie kwalifikuje się do sieci, w przypadku stwierdzenia, że jest on niezbędny dla właściwego zabezpieczenia dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej

W ocenie Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza, Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc oraz Dolnośląskie Centrum Transplantacji Komórkowych z Krajowym Bankiem Dawców Szpiku we Wrocławiu są bardzo znaczące dla zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego ubezpieczonych.

-  Informowanie dziś, że szpitale mogą nie zostać zakwalifikowane do tak zwanej sieci szpitali nie ma uzasadnienia, a budzi tylko niepokój wśród pacjentów - stwierdza Joanna Mierzwińska, rzecznik Dolnośląskiego OW NFZ. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH