Debiut Mabionu na rynku głównym GPW

Akcje i PDA Mabion SA – polskiej firmy biotechnologicznej, rozwijającej i wprowadzającej na rynek specjalistyczne leki biopodobne najnowszej generacji – zadebiutowały we wtorek (23 kwietnia) na rynku regulowanym GPW.

Cena za jedną akcję na otwarciu wyniosła 15,34 zł i była o 1,25 zł wyższa od ceny na wczorajszym zamknięciu notowań na NewConnect oraz o 2,27 proc. wyższa od ceny emisyjnej akcji serii J oferowanych w ramach zakończonej w marcu oferty publicznej, w której spółka uzyskała 39 mln zł.

Do obrotu na rynku regulowanym GPW wprowadzono w sumie 5.330.000 akcji serii D, H, I o wartości nominalnej 0,10 zł każda oraz 2.600.000 PDA serii J.

Środki z emisji akcji zostaną przeznaczone na realizację badań biopodobnych leków onkologicznych MabionCD20 oraz MabionHER2, a także budowę Kompleksu Naukowo-Przemysłowego Biotechnologii Medycznej w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Dotychczasowe inwestycje, testy laboratoryjne i badania kliniczne były prowadzone w ramach środków pozyskanych z emisji prywatnej akcji serii I (22,8 mln zł) oraz dotacji unijnych (64 mln zł). Oferującym akcje Mabion SA był Mercurius Dom Maklerski.

Mabion jest drugą spółką biotechnologiczną notowaną na rynku głównym GPW i jedyną firmą w Polsce, która zajmuje się rozwojem humanizowanych terapeutycznych przeciwciał monoklonalnych. Firma w 2014 roku ma zamiar zakończyć procedury umożliwiające dopuszczenie do obrotu na obszarze Unii Europejskiej pierwszego farmaceutyku biopodobnego - MabionCD20.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH