Dane o składce zdrowotnej w dowodzie osobistym?

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji chce, aby jeszcze przed wyborami został rozstrzygnięty przetarg na realizatora nowych dowodów osobistych.

Jak poinformowała portal rynekzdrowia.pl Małgorzata Woźniak, rzecznik prasowy MSWiA, nowy dowód osobisty będzie się składał z warstwy graficznej i elektronicznej.
 
- To w warstwie elektronicznej znajdzie się m.in. przestrzeń na zamieszczenie danych lub aplikacji, które pozwolą na wykorzystanie dowodu osobistego jako karty ubezpieczenia zdrowotnego w rozumieniu ustawy z 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych - wyjaśnia Małgorzata Woźniak.

Jednocześnie przyznaje, że dokładny zakres danych zamieszczanych w karcie ubezpieczenia zdrowotnego, której funkcję będzie mógł pełnić nowy dowód osobisty, będzie zależał od rozwiązań prawnych przyjętych w ustawie o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, pozostającej w gestii ministra zdrowia.

Znajdą się tam m.in. informacje o opłacanej składce zdrowotnej, historii leczenia lub przebytych operacjach. Będą też dwa rodzaje podpisu elektronicznego.

MSWiA przewiduje, że przepisy nowej ustawy o dowodach osobistych wejdą w życie 1 lipca 2013 roku. Aktualne dowody osobiste nie będą podlegały automatycznej wymianie na nowe dokumenty, dopóki nie wystąpią ku temu przesłanki, m. in. upływ terminu ważności, zmiana danych posiadacza czy uszkodzenie dokumentu. 
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH