Dąbrowa Górnicza: szpital przejmie dwa sprywatyzowane oddziały Prywatny podmiot obawia się utraty gwarancji finansowania w związku z wprowadzeniem tzw. sieci szpitali Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Zagłębiowskie Centrum Onkologii Szpital Specjalistyczny im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej przejmie od spółki Perinatologia Śląska - na zasadzie cesji kontraktu z NFZ - oddział noworodkowy i położniczo-ginekologiczny. Prywatny podmiot obawia się utraty gwarancji finansowania w związku z wprowadzeniem tzw. sieci szpitali.

Jak tłumaczy Zbigniew Grzywnowicz, dyrektor ZCO w Dąbrowie Górniczej, szpital ma wstąpić w prawa i obowiązki podmiotu realizującego umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej zawartej z publicznym płatnikiem. Dodaje, że taka procedura wymaga zgody dyrektora Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, zmian w statucie ZCO i ponownej rejestracji komórek organizacyjnych.

Niezbędne zmiany mają się zakończyć do połowy sierpnia br.

Jak dowiedział się tygodnik Twoje Zagłębie, przyczyną rezygnacji z dalszego prowadzenia oddziałów przez Perinatologię Śląską są planowane zmiany systemowe w ochronie zdrowia i niepewność dotycząca funkcjonowania prywatnych, monoprofilowych podmiotów na rynku usług medycznych.

Spółka po wejściu w życie tzw. sieci prawdopodobnie znajdzie się poza systemem podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń. 

Przejmowane przez ZCO oddziały już należały do szpitala, ale w czerwcu 2015 r. zostały przejęte przez Perinatologię. Wcześniej szpital kilka razy je zawieszał z powodu braku możliwości zapewnienia pełnej obsady lekarskiej.

Więcej: www.twojezaglebie.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH