Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia | 01-03-2016 20:56

Dąbrowa Górnicza: NFZ grozi szpitalowi zerwaniem kontraktu

Wbrew żądaniom Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, Szpital Specjalistyczny w Dąbrowie Górniczej nie wznowił pracy na oddziale chorób wewnętrznych. Oddział Funduszu w Katowicach grozi lecznicy zerwaniem kontraktu.

Śląski Oddział Wojewódzki wezwał dąbrowski szpital do wznowienia oddziału pod rygorem rozwiązania umowy. Fot. Shutterstock

Do zamknięcia interny w dąbrowskim szpitalu doszło w ostatnich dniach stycznia. Pełniący obowiązki dyrektora Zbigniew Grzywnowicz nie był w stanie zatrudnić nowych lekarzy na oddziale. Starzy odeszli po konflikcie z dyrektorem, który zmuszał ich by jednocześnie z pracą na internie dyżurowali na SOR - podaje Gazeta Wyborcza.

Dyrektor szpitala chciał, aby ŚOW NFZ zgodził się na zawieszenie działalności interny przez pół roku. Jednak Fundusz dał zgodę tylko na miesiąc - do 1 marca. We wtorek (1 marca) rano szef dąbrowskiej lecznicy wysłał do NFZ faks, w którym poinformował, że nadal nie ma internistów i znów poprosił o zawieszenie na pół roku. Fundusz wezwał szpital do wznowienia oddziału pod rygorem rozwiązania umowy.

Więcej: www.gazeta.pl