Kliniki łączą siły, by leczyć cudzoziemców. Polska oferta medyczna ma szansę - zdaniem Pulsu Biznesu, który analizuje sytuację na rynku tych usług - skusić Niemców, Skandynawów i Brytyjczyków.

Węgry, Polska i Turcja to najpopularniejsze kraje, do których Brytyjczycy wyjeżdżają po implanty stomatologiczne - wynika również z sondażu portalu Treatment Abroad., który odwiedzany przez ok. 50 tys. osób miesięcznie i zamieszcza porównawcze zestawienie kosztów w brytyjskiej publicznej służbie zdrowia (NHS) z identycznymi usługami medycznymi oferowanymi prywatnie za granicą. Aż 91,2 procent ankietowanych jest zadowolonych z jakości usług na Węgrzech, w Polsce i w Turcji.

- W związku z dobrze znanymi trudnościami brytyjskiej służby zdrowia i wysokimi kosztami leczenia prywatnego, wielu Brytyjczyków po prostu nie ma wyboru, stoi przed alternatywą: zabieg za granicą albo żaden - powiedziała Polskiej Agencji Prasowej Alison Hope z firmy Statmedica, organizującej wyjazdy Brytyjczyków do klinik dentystycznych w Polsce.

Operacja plastyczna? Leczenie zębów? W Polsce wychodzi taniej dla większości obywateli Europy, dlatego krajowe kliniki chcą promować ofertę wśród cudzoziemców. W tym celu kilkadziesiąt klinik utworzyło Izbę Gospodarczą Turystyki Medycznej (IGTM). Starają się o wsparcie ze strony rządu i samorządów.

Zdaniem zainteresowanych, na turystyce medycznej można dobrze zarobić. Na przykład średni koszt operacji plastycznej w naszym kraju wynosi około 10 tys. zł. To 35 - 50 procent ceny podobnej operacji w Wielkiej Brytanii. To samo dotyczy zabiegów stomatologicznych, w tym implantów.

Według danych izby, na razie w obsłudze medycznej turystów zagranicznych specjalizuje się kilkadziesiąt polskich klinik.

Niektóre kliniki dentystyczne w celu zapewnienia swoim klientom jak najlepszych warunków, zajęły się również organizowaniem podróży, a nawet pobytu, jeśli wymaga tego rodzaj leczenia. Zatem rozwój tej formy turystyki może mieć pozytywny wpływ nie tylko na ruch w klinikach, ale także stworzyć nowe źródło klientów dla biur podróży, przewoźników czy hotelarzy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH