Częstochowa: szpitale zaoszczędzą dzięki wspólnym zakupom energii FOT. Archiwum RZ; zdjęcie ilustracyjne

W roku 2017 uda się zaoszczędzić ponad 8 mln zł na dostawie energii elektrycznej dla potrzeb częstochowskich instytucji samorządowych, szpitali, oświetlenia ulicznego i sygnalizacji świetlnej - za sprawą wspólnego zamówienia i korzystnie rozstrzygniętego przetargu.

Coroczny przetarg dotyczył dostaw energii elektrycznej dla 5 wydziałów Urzędu Miasta, 136 jednostek organizacyjnych i spółek Gminy Miasta Częstochowy, Oczyszczalni Ścieków Warta S.A. oraz Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu na potrzeby eksploatacji budynków, lokali, obiektów użytkowych, oświetlenia ulicznego i sygnalizacji świetlnej na rok 2017.

W postępowaniu przetargowym oferty złożyły 3 spółki. W postępowaniu wybrano ofertę firmy ENERGA-OBRÓT S.A. z Gdańska, która spełniła wszystkie warunki zamówienia oraz uzyskała największą liczbę punktów obliczonych zgodnie z przyjętym kryterium i jego wagą. Cena oferty brutto to niespełna 10 mln 993 tys. zł.

Zamówienie dotyczyło łącznie 1097 punktów poboru energii elektrycznej. Szacunkowa ilość dostarczanej energii w okresie zamówienia wynosi 45,2 GWh.

Inicjatywę koordynuje Górnośląski Związek Metropolitalny, który zrzesza obecnie 13 miast konurbacji katowickiej (m.in. Katowice, Gliwice, Zabrze i Bytom; w połowie br. wystąpiło z niego Jaworzno). W przetargu uczestniczyło jednak łącznie 30 samorządów i 31 jednostek samorządowych, które zgłosiły razem blisko 13 tys. punktów poboru energii elektrycznej.

Poza miastami GZM i należącymi do nich spółkami i instytucjami, do wspólnego zakupu przystąpiły jednostki Urzędu Marszałkowskiego Woj. Śląskiego, m.in. szpitale i ośrodki zdrowia, przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne i mieszkaniowe, instytucje kultury oraz Śląski Ogród Zoologiczny.`

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH