O 16.00 Prezydent RP spotka się dziś (29 lipca) ze związkowcami.

Lech Kaczyński spotka się dziś po południu w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielami organizacji związkowych oraz samorządów zawodowych uczestniczących w pracach sejmowej Komisji Zdrowia nad pakietem ustaw zdrowotnych, przygotowanych przez Platformę Obywatelską.

W ubiegłym tygodniu związkowcy i członkowie samorządów zawodowych skierowali do Lecha Kaczyńskiego list, w którym poprosili prosząc o spotkanie. Celem spotkania ma być zapoznanie prezydenta z trybem i sposobem prac nad ustawą. Związkowcy chcą w ten sposób przedstawić swoje stanowisko wobec proponowanych przez rząd projektów ustaw o ochronie zdrowia, które nie są zgodne z wcześniej wypracowanymi rozwiązaniami. W liście podkreślają, że łamane są zasady dialogu społecznego i fakt, że coraz częściej wśród rządzącej koalicji dochodzi do „szerzenia nieprawdy”.

„Występujemy o to spotkanie, kierując się świadomością wagi podejmowanych decyzji oraz fundamentalnego znaczenia dla Polski projektowanych rozwiązań.(...) W poczuciu wielkiej odpowiedzialności - za los nas wszystkich Pacjentów i Pracowników - prosimy Pana Prezydenta o potraktowanie naszej prośby ze szczególną uwagą i troską” - napisano w liście.

Pod nim podpisali się: Maria Ochman, przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność”, Urszula Michalska – przewodnicząca Federacji Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej OPZZ, Dorota Gardias – przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, Konstanty Radziwiłł – prezes Naczelnej Rady Lekarskiej oraz Elżbieta Buczkowska – prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH