Cieszyn: zarząd powiatu odwołał dyrektor szpitala

Zarząd Powiatu Cieszyńskiego podjął decyzję o odwołaniu z zajmowanego stanowiska dyrektor dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie, Annę Bednarską-Czerwińską.

Odwołana dyrektor szpitala ocenia, że forma zwolnienia jest dla niej kompletnie niezrozumiała - nie została zaproszona na obrady zarządu, a o zwolnieniu dowiedziała się z pisma, które wpłynęło do kancelarii podawczej szpitala.

Z dniem 19 lipca cofnięto jej wszelkie uprawnienia związane z kierowaniem jednostką. Formalne rozwiązanie umowy, która ma trzymiesięczny okres wypowiedzenia, na nastąpić z dniem 31 października.

Jak poinformował portal rynekzdrowia.pl Józef Waschut, sekretarz powiatu cieszyńskiego, podstawową przyczyną odwołania była utrata zaufania zarządu powiatu do dyrektor Szpitala Śląskiego.

W oświadczeniu, przygotowanym przez zarząd powiatu czytamy między innymi :"Powodem, który miał wpływ na zakończenie współpracy z dyrektor Anną Bednarską-Czerwińską był ciąg negatywnych zdarzeń i sytuacji, który przyczynił się do całkowitej utraty przez zarząd zaufania do Anny Czerwińskiej jako dyrektora. Jednocześnie zarząd, mając na uwadze dobro pacjentów i dalszy rozwój szpitala zapewnia, że dołoży wszelkich starań aby placówka była nadal modernizowana a wszyscy leczący się w niej mieli zapewnioną jak najlepszą opiekę medyczną".

Anna Bednarska-Czerwińska była dyrektorem Szpitala Śląskiego od 2008 roku. Do czasu wyłonienia nowego dyrektora kierowanie jednostką ma przejąć jej zastępca.
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH