Ciechocinek: Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy zmienia status

Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy w Ciechocinku ma być sprywatyzowany. PKP SA wybrała doradcę prywatyzacyjnego dla spółki.

Spośród dziewięciu złożonych ofert najlepsza okazała się oferta firmy F5 Konsulting z Poznania. Ma ona pół roku na opracowanie strategii prywatyzacyjnej szpitala – donosi Rzeczpospolita.

Kolejowy Szpital Kolejowy działa w Ciechocinku i w Aleksandrowie Kujawskim. Specjalizuje się w leczeniu schorzeń narządu ruchu, reumatycznych i pourazowych, chorób układu nerwowego, górnych dróg oddechowych i układu krążenia. Z usług placówki można korzystać w ramach NFZ i prywatnie.

Tradycje Kolejowego Szpitala Uzdrowiskowego sięgają 1922 roku. To właśnie wtedy w opuszczonych przez zaborców obiektach w Aleksandrowie Kujawskim powstał ze składek ówczesnych pracowników Dyrekcji Kolejowej w Warszawie „Dom Wypoczynkowy Kolonii Letnich”, stopniowo przekształcany w Zakład Leczniczy. W 1998 roku Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy w Ciechocinku wraz z Oddziałem Zamiejscowym w Aleksandrowie Kujawskim opuścił struktury PKP i od 1 stycznia 1999 roku podejmuje działalność w formie spółki prawa handlowego jako Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej.

F5 Konsulting ma dokonać analizy prawnej majątku Kolejowego Szpitala Uzdrowiskowego, oszacować wartość spółki i zaproponować sposób prywatyzacji. W połowie 2010 roku okaże się, czy ponad 80 proc. udziałów spółki trafi na giełdę czy zostanie sprzedane np. w drodze licytacji. Pozostałe udziały należą do Federacji Związków Zawodowych Pracowników PKP.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH