Ewa Potocka, dyrektor Szpitala Powiatowego w Chrzanowie
Zamiast podwyżek pracownicy Szpitala Powiatowego w Chrzanowie zyskają gwarancję zatrudnienia.
Szpital wciąż zachowuje płynność finansową. Z danych finansowych lecznicy wynika jednak, że w ciągu ostatniego roku sytuacja placówki zdecydowanie się pogorszyła.
To za sprawą mniejszego kontraktu z NFZ oraz podwyżkom cen m.in. środków medycznych i leków. Straty mają zostać pokryte z zysków, które szpital uzyska w kolejnych latach.
- Najważniejsze, by ujemny wynik finansowy nie przekroczył amortyzacji. Wtedy czekałoby nas przekształcenie w spółkę prawa handlowego - tłumaczy na łamach Dziennika Polskiego Ewa Potocka, dyrektor szpitala, przyznając, że komercjalizacji obawiają się nie tylko lekarze i pielęgniarki, ale przede wszystkim pacjenci.
Więcej:www.dziennikpolski24.pl/pl
Czytaj więcej: podwyżki dla pracowników | Szpital Powiatowy w Chrzanowie | finansowanie świadczeń | informacje finanse szpitali
Prof. Siemionow o technologiach, które rewolucjonizują transplantologię