Chrzanów: 98 stron o dyrektorze szpitala Starostwo w Chrzanowie negatywnie oceniło dyr. Krzysztofa Kłosa (na zdjęciu). Fot. Archiwum

Zadłużył szpital, skłócił też personel, ignorował skargi - tak Gazeta Krakowska podsumowuje działalność Krzysztofa Kłosa, który po trzech latach dyrektorowania Szpitalem Powiatowym w Chrzanowie dostał wypowiedzenie.

Po raz pierwszy w historii szpitala rada społeczna lecznicy negatywnie zaopiniowała plan finansowy na 2016 rok. Krzysztof Kasperek, wicestarosta chrzanowski, przypomina, że przez ostatni rok w szpitalu trwał protest zbiorowy wszystkich grup pracowniczych.

Dodaje, że podczas przeprowadzonej w szpitalu kontroli okazało się, że dyrektor dopuścił się wielu nieprawidłowości także w zamówieniach publicznych. Raport, który przygotował czteroosobowy zespół kontrolujący działalność lecznicy, złożony z pracowników starostwa, liczy 98 stron. Prześwietlili wszystkie przetargi, rozmawiali z personelem.

Komisja, która badała sprawy zatrudnienia w szpitalu, potwierdziła, że dyrektor przy naborze nowych osób na kierownicze stanowiska nie powoływał komisji rekrutacyjnej. Nie podawano nawet ogłoszenia o tym do publicznej wiadomości. Dyrektor sam decydował o przyjęciu do pracy.

Krzysztof Kłos został zwolniony z trzymiesięcznym wypowiedzeniem umowy bez konieczności świadczenia pracy. Wysłał do prasy oświadczenie, w którym zastrzega, że nie ma sobie nic do zarzucenia, a argumenty jego zwolnienia są nieprawdziwe i bezpodstawne.

”Zrealizowana na polityczne zamówienie kontrola, sama w sobie przeprowadzona niezgodnie z ustawą o działalności leczniczej, nie została zakończona typowym w takich przypadkach wystąpieniem pokontrolnym wskazującym na ewentualne uchybienia” - broni się Kłos i dodaje, że obszerne stanowisko szpitala nie zostało uwzględnione.

Czytaj: www.gazetakrakowska.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH